Враження студента з України - Univer PL

Враження студента з України

Історії клієнтів
Проголосуйте!
0 / 0
Центр освіти “UniverPL” поспілкувався з Миронюком Андрієм, студентом з України, що вже рік навчається в престижному та відомому університеті – Західнопоморській Школі Бізнесу в м. Щецин (Польща).


Де Ви навчаєтеся (спеціальність, університет) та чому саме там?

Я навчаюся в ZPSB (Західнопоморській Школі Бізнесу),на напрямку MA+MBA. У порівнянні з Україною, тут відносно дешевше, країна розташована в ЄС, тому можна легко подорожувати до будь-якої з країн-членів організації, цікавість до нового способу навчання на іноземній мові, можливість отримати 2 диплома європейського зразка за одну ціну.

Як випав вибір на цю країну? Коли починали готуватися?

Багато варіантів з навчанням на англійській мові за доступну ціну не було, тому вибирав по спеціалізації. Подав заявку на початку нового року і готував всі документи до початку вересня.

Чи є гранти та стипендії для студентів для твоєї програми та університету? Які?

Ні, на жаль, немає і так як вуз приватний, то максимум, що можна отримати – це 10% знижки на навчання, якщо ти є в складі їхнього хору.

Як виглядав процес вступу, які особливості?

Прийшов в агентство, написав заяву, зробив проплати, заніс всі документи і чекав дати виїзду. Це все, нічого особливого.

Ти навчався в Українському ВНЗ: яка різниця між закордонним і українським? Які спогади з навчання в Україні?

Різниця: в Польщі не всі дні навчальні, дата початку навчання не 1-го вересня а 1-го жовтня, домашніх завдань практично ніхто не дає, наявність на парах не перевіряють, оцінок теж майже ніхто не ставить, тільки в кінці семестру після екзаменів взнаєш на що ти напрацював. Більше практичних завдань, кейсів, більшість викладачів старшого віку з практикою роботи в кількох компаніях.

Так як я вчився в Україні 4 роки то спогадів маю дуже багато щоб їх описати. Можу сказати тільки що в Україні було дещо важче, більше бюрократії і менше організації.

Чи можна працювати і навчатися одночасно?

Теоретично так, але треба добре знати польську мову. З наших стаціонарників ніхто не працює. Заочники тільки частково зайняті і то не всі.

Як з проживанням під час навчання? Вартість? Гуртожиток? Можливості?

Проживання в нормальному гуртожитку, майже в центрі, близько до всього крім університету. 400 злотих/місяць, можна без проблем з’їхати але дешевшої ціни дуже важко найти. Зазвичай квартири по 500-600 злотих/місяць на одного.

Які бонуси давав статус студента?

50% в транспорті по Польщі і по місту відповідно, безплатний вхід в деякі клуби, перепустка на вечірки, знижки в музеях і т.п. Взагалі-то з цим все як в нас.

Які найнезвичніші курси та яка особливість твоєї програми?

Найнезвичніші – Globalization (про все і ні про що), Simulative company (цікава ідея, але реалізація слабкувата). Особливістю є те, що на одній парі можуть сидіти різні групи (магістри, бакалаври (1-3 роки), студенти по обміну), тому важко зрозуміти хто є хто. Групи дуже малі по 3-6 студента в кожній, але на парі сидить зазвичай 15-20 осіб ( десь 2-4 групи).

Чого Ти навчився навчаючись за кордоном?

Надто важко сказати і тим більше описати. Думаю не варто тут вказувати, які нові теорії і приклади я розглянув, і що з них виніс для себе, це займе декілька годин.

Де зараз живеш? Чим займаєшся та де працюєш?

Зараз я взагалі-то не в Польщі, я в Данії по студентському обміні, там і живу. Вчуся, замаюся спортом, ніде не працюю.

Що варто перейняти українським університетам від твого ВНЗ?

Організованість, спосіб складання розкладу, практична орієнтованість навчальної програми, легкість доступу до декана та інших викладачів.

Якщо Ви бажаєте стати студентом університету Польщі, заповніть анкету абітурієнта, та вкажіть бажаний заклад.

Хочете бути в курсі новин?

Приєднуйтесь до нас у Telegram!

Корисні поради, важливі новини,
знижки та анонси подій щодо навчання в Польщі

Запрошуємо в телеграм-канал
Отримати консультацію