Безкоштовне навчання - Univer PL

Як безкоштовно навчатись у Польщі

Безкоштовне навчання в Польщі у 2022-23 роках для українців

Часто українські абітурієнти думають, що безкоштовна  освіта в Польщі — це для обраних. Тобто, що навчатися можуть лише власники карти поляка або громадяни Європейського Союзу.

Однак, існує ще ряд можливостей, завдяки яким абітурієнти з України можуть вступати у кращі польські вузи як на бакалаврат, так і на магістратуру та вчитись там безплатно. Такі можливості пропонують і державні і приватні університети.

Безкоштовне навчання для українців, які володіють польською мовою на рівні С1

Всі іноземці, що мають сертифікат Державної комісії з сертифікації знань польської мови, що підтверджує володіння польською мовою на рівні С1, можуть претендувати на безкоштовне навчання у будь-якому державному університеті. 

Однак, слід зауважити, що отримати такий сертифікат не так просто: потрібно готуватися до вступу завчасно та інтенсивно, крім того, абітурієнт має лише одну спробу на рік, щоб скласти іспит для отримання сертифікату.

Університети, де можливе безкоштовне навчання в Польщі з картою поляка або знанням польської мови на рівні C1:

Якщо ви хочете дізнатися більше інформації про польські університети з безкоштовним навчанням, заповніть, будь ласка, анкету абітурієнта. Наші менеджери зателефонують вам та детально проконсультують із цього питання.

Безкоштовні місця для обдарованих абітурієнтів

Польські університети зацікавлені у тому, щоб у них навчалися талановиті студенти. Кожного року вони оголошують конкурси, переможці яких можуть навчатися безкоштовно, або отримувати стипендію, що покриватиме більшу частину витрат на навчання та проживання. Такі конкурси бувають декількох видів:

  • конкурси, що передбачають написання есе на запропоновану університетом тему;
  • конкурси, що передбачають надання до приймальної комісії грамот, дипломів, що засвідчують особливі досягнення абітурієнта у навчанні, спорті, творчій чи громадській діяльності;
  • конкурси, що спрямовані на перевірку знань абітурієнта, наприклад, олімпіади з логістики, математики, економіки тощо.

Конкурс талантів

Щороку Державний Університет Марії Кюрі-Склодовської пропонує безкоштовне навчання для креативних і талановитих українських абітурієнтів. У пріоритеті – молоді люди, які мають виняткові досягнення у галузі культури, науки, спорту та суспільного життя.

Стипендії

Також університети можуть пропонувати стипендії для обдарованих абітурієнтів на основі шкільких досягнень або попросити написати есе.

Для прикладу,  у 2020 році Академія Леона Козмінського пропонувала 100 стипендій для своїх найкращих вступників, яких визначать за допомогою рейтингового списку. 7500 злотих за перший рік навчання можуть отримати студенти, які навчаються англійською мовою та 5000 злотих — польською.

Університет Соціальної Психології у Варшаві пропонував абітурієнтам отримати стипендію, що покриватиме перший рік навчання у ВУЗі. Програма діє для тих, хто здобуватиме ступінь бакалавра або магістра англійською мовою. Форма навчання – денна.

Безкоштовні місця за програмами дофінансування від ЄС

Європейський Союз щорічно надає університетам фінансування на підготовку фахівців, що є найбільш затребуваними на ринку праці. 

Відбувається це таким чином: університети готують проекти про підготовку фахівців за певними напрямками та подають їх на конкурс у фонди ЄС, і, у разі успішного проходження конкурсу, отримують фінансування на закупівлю необхідного обладнання для лабораторій, аудиторій, оплату праці викладачів. 

Завдяки таким програмам дофінансування, університет може звільнити студентів-іноземців від оплати за навчання чи виплачувати їм стипендію, що частково або повністю покриє витрати на навчання та проживання.

Дуальне навчання

Така програма, зокрема, була реалізована в Міжнародному Університеті Транспорту і Логістики. За її умовами, студенти-відмінники після першого року навчання можуть поєднувати навчання із роботою в одній із компаній-партнерів вишу. Зароблені кошти можуть виплачуватися або студенту як заробітна плата, або університету як оплата за навчання цього студента.

Знижки на оплату навчання для українців

Багато польських вузів пропонують знижки на навчання до 50% для вступників з України. Існує декілька варіантів отримання такої знижки – від акційної пропозиції вишу до знижок для тих, хто має відмінні оцінки з профільних предметів чи закінчить перший курс навчання лише з відмінними оцінками.

Академія Фінансів та Бізнесу Вістула оголосила про початок щорічної акційної пропозиції «Рання пташка» для тих, хто прагне стати його студентами.

Після цього вони зможуть отримати: 

  • знижки до 250 євро на перший рік навчання польською або англійською мовами;
  • безкоштовні курси польської або англійської мови в WSH (протягом вересня) за умови, що абітурієнт оплатить навчання за семестр;
  • безкоштовні курси польської або англійської мови в WSH (протягом серпня-вересня), якщо абітурієнт оплатить навчання за рік.

Як вступити в Польщу безкоштовно?

1. Завчасно вчити іноземну мову.

«Готуй санчата влітку, якщо хочеш взимку кататись» – говорить народна мудрість. 

Якщо ви хочете вступити на польськомовне навчання, то знання польської — один з найважливіших елементів, аби вступ до університету Польщі був успішним.

Польську мову треба знати на рівні B1-B2. Знання мови перевіряють за допомогою іспиту, розмови по Skype або сертифікату. Це залежить від університету.

Що стосується навчання англійською, то абітурієнти повинні знати цю мову на рівні мінімум B2. Знання мови перевіряють за допомогою іспиту, розмови по Skype або офіційного міжнародного сертифікату.

2. Підписати договір із компанією UniverPL

Більшість можливостей безкоштовного навчання з’являються не раніше квітня, основна частина – у травні-червні, а деякі – навіть у серпні, після закінчення зарахування до українських вишів. 

Оскільки компанія UniverPL має з усіма університетами офіційні підписані угоди про співпрацю, ми про такі можливості дізнаємося першими, безпосередньо від працівників вузів. 

Тому спочатку ми інформуємо про це своїх клієнтів, а вже потім публікуємо оголошення на сайті. Дуже часто такі пропозиції мають лімітовану кількість і розраховані на тих, хто подасть документи першим.

3. Вчитись!

Для тих, хто планує навчатися за кордоном, дуже важливо мати хороший середній бал атестату (8 і вище), тому кожна шкільна оцінка може відігравати важливу роль.

Для того, щоб дізнатися більше про можливості безкоштовного навчання у Польщі, заповніть, будь ласка, анкету.