Академія Фінансів та Бізнесу Вістула - Univer PL

Медицина

Для вас знайдено 23 варіанта за запитом «Дизайн, Варшава»

Ми відсортували для вас університети, в яких можна навчатися на спеціальності «Медицина»

Сортування
За популярністю
 • За популярністю
 • Від дешевших до дорожчих
 • Від дорожчих до дешевших
 • Від дешевших до дорожчих
 • Від дорожчих до дешевших
Фільтри
Місто
Ціна за рік (євро)
Мова навчання
Напрямки
Відфільтрувати
 • Сортування
 • Фільтри
За вашими фільтрами нічого не знайдено
Краківська Академія ім. А.Ф. Моджевського - UniverPL

Краківська Академія ім. А.Ф. Моджевського

Місто: Краків

Вартість навчання за рік

Англійською – 2050 €

Польською – 1700 €

Академія Фінансів та Бізнесу Вістула - UniverPL

Академія Фінансів та Бізнесу Вістула

Місто: Варшава

Вартість навчання за рік

Англійською – 2000 €

Польською – 1650 €

Державний Університет імені Марії Кюрі-Склодовської - UniverPL

Державний Університет імені Марії Кюрі-Склодовської

Місто: Люблін

Вартість навчання за рік

Англійською – 2200 €

Польською – 1500 €

Суспільна Академія Наук - UniverPL

Суспільна Академія Наук

Місто: Варшава

Вартість навчання за рік

Англійською – 1840 €

Польською – 1480 €

Академія Економіки та Інновацій - UniverPL

Академія Економіки та Інновацій

Місто: Люблін

Вартість навчання за рік

Англійською – 2500 €

Польською – 770 €

Академія Прикладних Наук імені Вінцента Поля - UniverPL

Академія Прикладних Наук імені Вінцента Поля

Місто: Люблін

Вартість навчання за рік

Англійською – 2500 €

Польською – 611 €

Нижньосілезький Університет - UniverPL

Нижньосілезький Університет

Місто: Вроцлав

Вартість навчання за рік

Англійською – 2100 €

Польською – 1400 €

Університет Лазарського - UniverPL

Університет Лазарського

Місто: Варшава

Вартість навчання за рік

Англійською – 5400 €

Польською – 2700 €

Ягеллонський Університет - UniverPL

Ягеллонський Університет

Місто: Краків

Вартість навчання за рік

Англійською – 4000 €

Польською – 1100 €

Переваги вивчення медичних напрямків у Польщі

Першочерговою перевагою польської медичної освіти – є її якість. До підготовки медичних фахівців ставляться відповідально, і ще декілька років тому, право готувати майбутніх лікарів мали лише державні виші. Зараз поступово, медичні напрями з’являються і в приватних університетах, але для цього вони мають демонструвати високий рівень підготовки.

Зараз в Польщі високий попит на медичні послуги, і з кожним роком необхідність у медичних працівниках лише зростає. Нестача кваліфікованих фахівців давно відчутна у всіх галузях польської медицини, саме тому проблем із працевлаштуванням тут немає, а рівень заробітної плати вищий за український.

Медичний диплом, отриманий у Польщі, згодом дає право займатися професією лікаря, медсестри, фізіотерапевта або фармацевта не лише у Польщі, але і на теренах ЄС, а також Штатів та Канади. 

Що стосується випускників, які вивчали медицину не в університетах країн ЄС, то їм влаштуватись на роботу набагато складніше.

Для початку вони мають провести довгий та клопіткий процес перевірки диплому, «заповнити» відмінності у навчальних програмах, скласти медичний іспит у Польщі, а також здати польську медичну мову мінімум на рівень B2.

Тому студенти, які навчаються у медичних вузах Польщі, полегшують собі життя та спрощують кар’єрний шлях.

Напрямки навчання

У польських навчальних закладах можна отримати диплом із багатьох медичних спеціальностей: починаючи від молодшого персоналу (медсестринство) і до безпосередньо освіти лікаря чи фізіотерапевта.

Косметологія 

Косметологія і загалом б’юті-сфера за останні роки вирвалася вперед. Процедури збільшення вуст чи уникнення зморшок – стали звичайними, і водночас, затребуваними. Щороку в Польщі відкривають більше 20 нових лікарень, і ще більше косметологічних салонів. Це створює потребу в якісному медичному персоналі.

Провідні навчальні заклади Польщі мають свої лабораторії та косметологічні центри, де студенти вчаться оцінювати стан шкіри, діагностувати дефекти та захворювання, проводити лікувальні процедури, тощо.

Навчальну програму в університетах складають практикуючі дерматологи, косметологи, фізіотерапевти та дієтологи. Вона поєднує у собі медичні, біологічні, хімічні та фармацевтичні предмети. 

Фізіотерапія

На цьому напрямку студенти вивчають вплив на організм людини фізичних факторів, який застосовують з лікувальною та профілактичною метою. 

Перспективність даного напряму полягає у тому, що на жаль, європейське суспільство старіє, а також все більше з’являється обставин, здатних завдати шкоди здоров’ю, тому фізіотерапевти мають великий попит.

У польських вишах на спеціальності “фізіотерапія” обов’язково відбувається практичне знайомство з фізіотерапевтичною апаратурою, стажування в лікарнях, поліклініках, фізіотерапевтичних кабінетах.

Сестринська справа

Випускники «сестринської справи» отримують професійну підготовку для здійснення сестринської допомоги.

На даний момент у Польщі велика нестача медичних сестер. Через 3-4 роки в Польщі на пенсію піде близько 56 000 медсестер – 20% від усієї кількості. Так як цю спеціальність вивчають 3 роки, за досить короткий час ви вже зможете практикуватися і отримати роботу. 

Зарплата медичної сестри у Польщі у 5-6 разів вища за ту, яка в Україні. Також її розмір залежить від воєводства і обсягу роботи.

Дієтологія

Зараз у світі налічується більше 640 мільйонів людей, які страждають від ожиріння. Це означає, що кожен 4-5-й чоловік на землі страждає від надмірної ваги. Саме дієтологія охоплює дослідження продовольчих продуктів та процесів харчування. Головним завданням дієтології є розробка дієти згідно зі станом здоров’я, віком і способом життя людини. 

Фахівці прогнозують, що в найближчі 20 років з’явиться нова професія «Молекулярний дієтолог» – лікар, який зможе підібрати оптимальний режим харчування відповідно до генетичних особливостей, складу продуктів і індивідуальних характеристик організму.

При теперішньому інтересі до здорового способу життя, дієтолог не має проблем з пошуком роботи. Можна працювати в державних або недержавних установах охорони здоров’я, закладах харчування або підприємствах громадського харчування. Нічого не стоїть на шляху, щоб в майбутньому відкрити власний бізнес.

Також популярними напрямками є:

 • навчання на стоматолога;
 • навчання на акушера;
 • навчання на фармацевта.

Особливості польської медичної системи

Термін навчання на медичних напрямах від трьох років (медичні сестри, косметологія) до шести років – повноцінне здобуття професії лікаря. Система польської медичної освіти, при умові навчання 6 років, складається з наступних етапів:

 1. На перших курсах вивчаються основні медичні предмети. На третьому курсі починається практика у лікарнях;
 2. На останньому році навчання відбувається стажування;
 3. Після закінчення стажування складається іспит LEK – заключний лікарський іспит, після якого можна обрати спеціалізацію;
 4. Практика на обраній спеціалізації може тривати декілька років (в залежності від напряму). Після її закінчення потрібно написати державний спеціалізований екзамен PES, який надає можливість повноцінної лікарської практики та роботи.

Офіційно кожній працюючій людині, яка має страхування, надається безкоштовне медичне обслуговування. Національний фонд охорони здоров’я Польщі використовує податки для фінансування медичного обслуговування, лікування зубів та субсидій на ліки. 

Окрім державних лікарень, у Польщі існує низка приватних клінік. Для прикладу, переважна більшість стоматологічних послуг знаходиться у приватних руках. Тому випускники медичних напрямків мають незліченні можливості офіційно працювати та заробляти гроші.

Медичні університети Польщі для українців 

У Польщі існує понад десяток державних медичних університетів. Також через нестачу медичного персоналу, Міністерство дало можливість приватним вузам готувати медичний персонал.

Тому українські вступники можуть вивчати медицину як у державних, так і приватних польських навчальних закладах.

Приватні вузи, як правило, пропонують платне навчання. Державні університети, за невеликим винятком, також мають платне навчання польською або англійською мовами для іноземців. 

Топ польських університетів, де можна вивчати медицину:

Ягеллонський Університет

Ягеллонський Університет – найстаріший державний вищий навчальний заклад у Європі й за польським рейтингом вишів Perspertywy займає 1 місце. 

У цьому навчальному закладі студенти можуть вивчати медичну хіміюю, дієтологію, фізіотерапію, сестринська справу, медичне рятівництво, громадське здоров’я та управління охороною здоров’я.

Переваги Ягеллонського Університету:

 • Університет разом з іншими медичними вишами світового рівня бере участь у Глобальних можливостях навчання у сфері охорони здоров’я – проєкт, який допомагає студентам робити власні внески у клінічні та наукові дослідження;
 • Отримання MSPE – всебічний документ, що описує успішність студентів та має в собі рекомендаційні листи, Це один із документів, необхідних заявникам на працевлаштування у США та Канаді.

Краківська Академія ім. Анджея Фрича Моджевського (KA)

Краківська Академія ім. Моджевського – найбільший приватний ВНЗ в Малопольському воєводстві. У липні 2015 року університет отримав необхідні права на проведення медичних досліджень і став першим непублічним університетом у Польщі, який зробив це.

У цьому університеті студенти можуть вчитись на напрямках: фізіотерапія, косметологія, сестринська справа, медичне рятівництво, дієтологія та doctor.

Факультет медицини та наук про здоров’я університету включений до Всесвітнього каталогу медичних шкіл. Це перелік перевірених шкіл вищої освіти, які навчають у галузі медицини. Запис у списку дозволяє проходити іспит медичного ліцензування США (USMLE) для подальшого працевлаштування в Америці.

Суспільна Академія Наук

Суспільна Академія Наук (САН) – це вищий приватний навчальний заклад Польщі. Академія має високі позиції у рейтингах вищих навчальних закладів «Perspektywy» та «Rzeczpospolita».

До викладання у вузі залучають фахівців із інших навчальних закладів, експертів та міжнародних науковців.

У цьому виші студенти можуть вступити на такі медичні напрямки, як  фізіотерапія та косметологія. Фізіотерапевт, який отримав ступінь магістра, а також здав державний екзамен Массажиста («PEF») з позитивним результатом, може працювати фізіотерапевтом в лікарнях, клініках, санаторіях, в спортивних і медичних центрах, СПА-центрах.

Університет Cуспільно-Природничих Наук ім. Вінцента Поля (WSSP)

Університет Імені Вінцента Поля – це приватний університет в Любліні. ВНЗ має свій Академічний центр фізіотерапії, який діє на основі контракту з Національним фондом здоров’я (NFZ). Обладнаний найновішою діагностичною і реабілітаційною апаратурою, центр відіграє роль місця для клінічних занять і студентської практики, а також є місцем наукових досліджень.

У цьому вузі студенти можуть вивчати такі медичні напрямки: фізіотерапія,  косметологія, сестринська справа, physiotherapy, nursing та beauty science.

Процедура вступу

Для вступу до медичних вузів Польщі українським абітурієнтам необхідно надати сертифікат про знання іноземної мови на рівні B2. Це стосується як польської, так і англійською, в залежності від вибору абітурієнта.

Деякі університети проводять окремо вступний іспит, аби визначити рівень знання іноземної мови.

Крім сертифікату про знання мови, кандидат повинен подати атестат, що містить оцінки із профільних предметів. Найчастіше це — біологія, хімія, фізика та математика. Оцінки з цих предметів перетворюються на внутрішній бал, що в кінцевому результаті беруть до уваги під час вступної кампанії. 

Вартість навчання на медичних напрямках

Вартість навчання різна та залежить від багатьох факторів: як від вибраного університету, так і факультету або мови навчання.

УніверситетПольськомовне навчанняАнгломовне навчання
Краківська Академія ім. Анджея Фрича МоджевськогоДієтологія: 1269€

Фізіотерапія: 1488€

Косметологія: 1313€

Сестринська справа, медичне рятівництво: 1488€

Лікар: 9830€

Лікар: 15000€
Академія Фінансів та Бізнесу ВістулаДієтологія: 1300€Дієтологія: 2500€
Державний університет ім. Марії Кюрі-СклодовськоїЛогопедія: 1250€

Біологія медична: 1500€

Біологія медична: 3600€
Суспільна Академія НаукФізіотерапія, косметологія: 1541€

Університет Економіки та ІнноваційСестринська справа: 1007€Сестринська справа: 3000€
Університет Суспільно-Природничих наук ім. В. ПоляФізіотерапія: 985€

Косметологія: 1044€

Сестринська справа: 926€

Фізіотерапія: 3100€

Косметологія: 2500€

Сестринська справа: 3100€

Ягеллонський УніверситетДієтологія: 3502€

Сестринська справа, Фізіотерапія, Медичне рятівництво: 1094€

Громадське здоров’я: 875€

Можливість безкоштовного навчання в Польщі для українців

Абітурієнти, які бажають навчатися на медичних факультетах польською мовою можуть вчитись безкоштовно у двох випадках:  якщо вони мають карту поляка або державний сертифікат про знання польської мови на рівні С1. 

Деякі мед університети Польщі пропонують безкоштовне навчання для іноземців у рамках проектів, що фінансуються потенційним роботодавцем. 

Питання-відповіді

Коли розпочинається вступна кампанія?

Кожен університет має власні дати початку вступної кампанії. Для того, щоб дізнатись про це більше інформації, заповніть анкету абітурієнта на сайті і наші менеджери безкоштовно вас проконсультують.

Якою мовою буде вестися навчання?

Навчання може бути як польською, так і англійською мовою.

Скільки триває навчання?

3 роки навчання на спеціальностях: сестринська справа, косметологія, медичне рятування.

5 років: фізіотерапія, медична реабілітація.

6 років буде тривати навчання на лікаря, після диплому необхідним є вибір спеціалізації і проходження інтернатури.

Чи є можливість навчатися на магістратурі за медичними спеціальностями?

Після закінчення бакалаврату в Україні, за умови володіння польською мовою (рівень визначається університетом), можна вступити до Польщі на магістратуру за наступними напрямами:

 • У Ягеллонському Університеті на магістратурі студенти можуть вивчати медичну хімію, косметологію та громадське здоров’я;
 • У Краківській Академії імені Моджевського на магістратурі можна вивчати сестринську справу;
 • У Суспільній Академії Наук та в Університеті Суспільно-Природничих Наук імені Вінцента Поля на магістратурі є такий напрямок, як косметологія.

Актуальні питання

Чи розпочалась вступна кампанія до польських ВНЗ на 2024 навчальний рік?

Академія Фінансів та Бізнесу Вістула - UniverPL

Вступна кампанія на 2024 і навіть, 2025 навчальний рік вже активно триває. Деталі дізнавайтесь у нашого менеджера!

За скільки часу реально вивчити мову для вступу?

Академія Фінансів та Бізнесу Вістула - UniverPL

Все індивідуально, так як залежить від особистого бажання студента, його здібностей, а також інтенсивності занять. Зазвичай вивчення мови з нуля до рівня В1 триває 6-8 місяців.

Коли у Польщі починається навчання в університетах?

Академія Фінансів та Бізнесу Вістула - UniverPL

Навчання у польських університетах розпочинається з 1 жовтня. Також, у деяких ВНЗ існує зимова вступна кампанія, де навчання розпочинається у березні.

Заявка на безкоштовнi курси

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

  0 / 500