Навчання після 9 класу - Univer PL

Навчання у Польщі після 9 класу

З кожним роком все більше українських учнів їдуть на навчання до Польщі після 9-го класу. Бо це – хороша можливість почати здобувати європейську освіту.

Польська система середньої освіти – якісна і практична, тому після неї значно легше стати студентом будь-якого університету у Польщі. А наявність опікунів, хороших умов навчання та проживання допоможуть зробити навчальний процес максимально комфортним.

Типи навчальних закладів у Польщі для тих, хто хоче вступати після 9-го класу

1) Ліцеї. У ліцеї учні здобувають середню освіту протягом чотирьох років.

Загалом, він схожий до українських ліцеїв та має з ними подібну навчальну програму, окрім спеціалізованих предметів, що учень самостійно вибирає для вивчення. 

Навчання у державних коледжах Польщі є безкоштовним і лише у деяких приватних — платним. 

Після завершення навчання у коледжах випускник отримує європейський атестат, що дозволяє вступати до вищих навчальних закладів Європи.

2)  Технікуми. У технікумі учні вчаться п’ять років та здобувають середню спеціалізовану освіту. 

Під час навчання вони мають не лише основні, але і професійні предмети. Також у таких навчальних закладах учні можуть отримувати стипендії та їздити за кордон на практику. А ще обов’язковим є вивчення двох іноземних мов.

Майже у всіх державних польських технікумах навчання є безкоштовним. 

Після завершення технікуму випускники отримають диплом, що допоможе їм не лише вступити до європейського вузу, але і працювати на території ЄС.

Хто може вступати до Польщі після 9-го класу

Вступати можуть як поляки, так й українці.

Для цього потрібно мати свідоцтво про отримання середньої загальної освіти і знати польську мову на рівні A2-B1.

Вступних іспитів або ЗНО здавати не треба, також не враховують середній бал атестату.

Однак, деякі польські навчальні заклади організовують для кандидатів співбесіди.

Плюси та мінуси навчання  у польському ліцеї

Плюси:

 • після закінчення ліцею або технікуму випускники зможуть відразу вступати до європейських вузів або офіційно влаштовуватись на роботу;
 • у юному віці діти швидше адаптовуються до нової країни та суспільства;
 • також вони швидше вивчать польську мову;
 • Польща знаходиться близько до України, тому учні зможуть часто їздити додому;
 • якість польської освіти набагато вища, чим української;
 • під час навчання у технікумі діти можуть їздити на практику за кордон;
 • для вступу до Польщі після 9-го класу не потрібно здавати ЗНО або вступні іспити;
 • навчання у багатьох польських ліцеях та технікумах є безкоштовним;
 • під час навчання у польських ліцеях або технікумах учні мають дорослих опікунів.

Мінуси:

 • для того, щоб вступити до Польщі після 9-го класу, необхідно знати польську мову. Тому вчити її доведеться задовго до вступу;
 • іноді діти важко адаптовуються у чужій країні, далеко від дому та батьків;

Коли подавати заяву на вступ до коледжу у Польщі

Заяву на вступ необхідно надіслати з 1-го жовтня до 1-го серпня. Вона може бути у електронному або паперовому форматі. Експерти радять подавати документи якнайраніше, адже часто заявки розглядають у порядку їх надходження.

Також кандидати, які подадуть документи першими, матимуть кращий вибір зі списку спеціальностей та зможуть вибрати собі у гуртожитку краще місце.

Навчання стартує з 1-го вересня. 

Документи, необхідні для вступу

Для того, аби вступити до польського технікуму або ліцею, необхідно подати такі документи:

 • свідоцтво про отримання загальної базової середньої освіти;
 • свідоцтво про народження;
 • сертифікат про знання польської мови; 
 • копії документів батьків; 
 • фото; 
 • медична довідка; 
 • заява від батьків на виїзд неповнолітньої дитини за кордон.

Вартість навчання у Польщі після 9-го класу

Навчання у багатьох польських технікумах та ліцеях є безкоштовним.

Однак, є додаткові витрати такі, як оплата за гуртожиток, харчування, медичне страхування, підручники, тощо.

Гуртожиток та опікунство

Більшість польських ліцеїв та технікумів надають для своїх учнів гуртожитки. Там є їдальні з трьохразовим харчуванням, комендантська година та коменданти, котрі слідкують за порядком.

Також учні мають своїх дорослих опікунів, які за них відповідають. Учень може звернутись до них за допомогою, а батьки завжди знають, як живе та вчиться їхня дитина.

Вартість гуртожитків залежить від умов проживання.

Чому варто вступати до ліцею – технікуму «Аванс»?

Компанія UniverPL співпрацює із ліцеєм-технікумом «Аванс», адже це – перевірений навчальний заклад, що гарантує якісну освіту.

Ліцей «Аванс» знаходиться у місті Кельце та  є частиною освітньої конгломерації для дорослих та молоді міжнародної школи «Аванс», до складу якої входить також технікум. Навчання відбувається польською та англійською мовами.

«Аванс»пропонує програми, завдяки яким учні можуть практикуватись у різних закордонних навчальних закладах. Також у «Авансі» є багато різноманітних безкоштовних курсів. Для прикладу — курси, де вивчають польську мову.

Основні напрямки навчання

У технікумі основними напрямками навчання є технік-інформатик, технік готельно-ресторанного бізнесу, технік туристичного обслуговування, технік їжі та послуг гастрономії, технік-логістик, технік ландшафтної архітектури, технік будівництва, технік автомобільної справи, технік ветеринар, технік економіст, технік організації реклами, технік дизайнер одягу, технік перукар, тощо.

Умови навчання

Навчання в “Авансі” відбувається у комфортних умовах, аудиторії просторі, світлі, обладнані технічними засобами. Учні ліцею можуть вільно користуватися студіями, лабораторіями, навчальними майстернями, кабінетами для професійного опанування конкретної дисципліни усього комплексу “Аванс”. 

Це, зокрема, комп’ютерні зали, виробничі майстерні, косметологічні та перукарські студії, гастрономічні студії, салон краси та загальноосвітні майстерні – кабінети з вивчення іноземної мови, хімії, фізики, географії.

Також учні можуть долучатися до культурного та спортивно-масового життя комплексу “Аванс”, брати участь у спортивних змаганнях, представляти свій навчальний заклад під час закордонних конкурсів, фестивалів творчої майстерності та художньої самодіяльності.

Дипломи

Після закінчення ліцею випускники складають іспити для матури (аналог українського ЗНО), а потім отримують диплом про здобуття повної загальної середньої освіти. Після цього вони можуть вступати до університету.

Після закінчення технікуму випускники здають екзамени з матури та іспити з професійних предметів. Вони отримують два дипломи: про середню освіту та фаховий. Це дозволяє їм вступати до європейських вузів або офіційно працювати за фахом.

Компанія UniverPL допоможе вступити у коледж до Польщі

Ми офіційно співпрацюємо із ліцеєм-технікумом “Аванс” вже багато років. Тому допоможемо вам не лише вступити до цього навчального закладу, але і проконтролюємо, щоб навчання дитини було комфортним. Адже наші координатори знаходяться завжди на зв’язку із учнями, допомагають їм та підтримують.

Із нашої підтримкою вам не потрібно хвилюватись через вступ. Єдине, що треба – це підписати із нами договір та надіслати усі необхідні документи. А далі ми все зробимо за вас.

Для того, аби дізнатись більше про співпрацю із нами, будь ласка, заповніть анкету абітурієнта. І ми обов’язково сконтактуємо із вами.