Дмитро Донцов: студент Вроцлавської Політехніки - Univer PL

Дмитро Донцов: студент Вроцлавської Політехніки

Історії клієнтів
Проголосуйте!
3 / 3.7

Дмитро Донцов – студент 1 курсу  Вроцлавської Політехніки. 

Якщо ви плануєте вступати до Вроцлавської політехніки, то ознайомтесь з реальної історією студента, який поділився своїм досвідом вступу та навчання. 

Про вибір країни для отримання вищої освіти

“Спершу розглядали Київ для вступу, але чутки від знайомих і друзів про те, що половина студентів, які вивчились на юриста перекваліфікувались, не дуже вціляли мою впевненість у майбутнє) Тому увага перейшла на США та Європу. Варіант із США, на жаль, відразу відпав. По-перше, у віці 16-17 років туди необхідно їхати з батьками або опікуном. А по-друге, система навчання, правова система, менталітет кардинально відрізняється від того, до чого ми звикли. В той час як у Європі найкращим співвідношення “ціна-якість” виявилась саме Польща.

Головна мета – це працювати і розвиватися за фахом після навчання. Хотілося отримати якісну вищу освіту, диплом якої визнавався не тільки в країні її видачі. Саме таку можливість і пропонує Польща, ще й не за всі гроші світу.”

Скільки часу вивчав польську мову 

Як говорить хлопець: “Польську мову я вивчав разом з UniverPL. Мене дуже зацікавила акредитація вашої мовної школи і визнання сертифікатів польськими вузами. Сам процес вивчення зайняв приблизно рік. Починав вчити з нуля до В2. ”

Про напрямок навчання та ВНЗ

“Взагалі, вибір ВНЗ залежав від обраного напрямку навчання. І саме з цим я тягнув до останнього, майже до самої  подачі документів.” 

Дмитро дуже любить біологія, хімію. І навіть мріяв після школи назавжди забути про математику, як про страшний сон. Але після бесіди з батьками з’явилися нові аргументи. 

“По-перше, всі професії, що пов’язані з хімією та біологією – це праця з хімікатами. По-друге, від математики все-одно нікуди не втечеш. Це первинна майже всіх точних наук. По-третє, якщо розглядати у фінансовому аспекті, то найпривабливішими є якраз професії, які пов’язані з точними науками – ІТ, машинобудування, програмування.

На цій стадії я знав, що вступати буду в Політехніку, а обрав саме Вроцлавську, оскільки місто Вроцлав знаходиться досить близько до кордону з Чехією та Німеччиною. Це свідчить, що рівень інтеграції закордонних фірм набагато більший в порівнянні з іншими польськими містами. А також сподобався той факт, що Вроцлавська Політехніка входить в ТОП-3 найкращих політехнік Польщі.”

Що подобається у Вроцлавській політехніці?

“Мені як людині, яка постійно бореться із внутрішньою лінню, дуже подобається, що Політехніка стимулює  студентів до навчання і дає все необхідне: відносно доступне житло, стипендіальні виплати, нові корпуси та обладнання. А ще не менш важливо, що університет дозволяє студентам планувати свій розклад занять самостійно.”

Що потрібно для вступу на безкоштовне навчання у Вроцлавській Політехніці?

“Перший варіант, яким скористався я при вступі у 2023 році – вступити на платну форму навчання, для українців тимчасово знімалась плата за навчання. Другий варіант – отримати карту поляка, а третій – вивчити і здати польську мову на рівень С1.”

Про спортивне дозвілля 

Дмитро має звання КМС зі стрибків на батуті та професійно займався вітрильним спортом. “На жаль, ні того, ні іншого у Політехніці немає. Але в університеті є багато інших спортивних занять – футбол, баскетбол, теніс, плавання, гребля, танці. Близько 40 позицій, тому є з чого вибрати, щоб провести час із користю.”

Про умови проживання в гуртожитку та студентське життя

«Якщо описати одним словом життя в гуртожитку – цікаво! Якщо ж серйозно, то умови дуже гарні. Гуртожитки зі свіжим ремонтом, нові меблі. В блоці 2 кімнати зі спільним санвузолом, кухонна поверхня і холодильник. В одній кімнаті живе по 2 людини. На поверсі є пральні машини та велика кухонна зона.»

Що таке “варунек”?

“Варунек – це таке явище, коли тобі не зараховують предмет і ставлять оцінку “2”. Тоді ти маєш пройти цей курс повторно  наступного року. І так до тих пір, поки не здаси предмет. Проте, є маленьке “АЛЕ”, за пройдення повторних курсів треба платити гроші. І не малі. Для студентів, які вступили у цьому році,  сильно змінили ставки. Їх збільшили на 30%, тому це вважається досить дорогим задоволенням. У мене наразі немає цих варунків”.

Про плани на майбутнє 

“Якщо говорити про осяжне майбутнє, то це успішно закрити сесію. Але якщо розглядати, яким я себе бачу через 5 років, то, по-перше, з дипломом ступеня магістра. Оскільки без нього не буде кар’єрного росту в моїй галузі. А по-друге, я бачу себе щасливою людиною”.

Порада майбутнім студентам

Хлопець вже як досвідчений студент може сміливо говорити про таке: “Вам потрібно прокачати лише 2 речі – мову і самостійність. На рахунок мови, то потрібно вдосконалювати як англійську, так і польську. Можу порекомендувати слухати подкасти, дивитися серіали. 

Також домовтеся зі своїми батьками за 1-2 місяці до від’їзду, що ви живете з ними, але самостійно. Самі прокидаєтесь, плануєте свій день, готуєте їсти та миєте посуд. Тому що може бути трохи складно по приїзду на навчання проходити період адаптації, а паралельно вчитися вести свій побут.”

Хочете бути в курсі новин?

Приєднуйтесь до нас у Telegram!

Корисні поради, важливі новини,
знижки та анонси подій щодо навчання в Польщі

Запрошуємо в телеграм-канал
Отримати консультацію