Де студент в Польщі може підпрацювати і скільки заробити? - Univer PL

Де студент в Польщі може підпрацювати і скільки заробити?

Життя в Польщі
Проголосуйте!
0 / 0

Цікаво було дізнатися, де підпрацьовують польські студенти під час навчання і скільки вони заробляють.

Кароль з Гданьська підпрацьовував в гардеробі одного з клубів, потім був охоронцем на вході, а пізніше став помічником бармена. Гося займалася відлякуванням куріпок, реставрацією пам’яток, продажем сувенірів з Че Геварою та багатьма іншими речами, а Катажина була танцівницею в клубах. Де можуть підпрацювати студенти і на який заробіток можуть розраховувати?

Мало хто під час навчання у вищому навчальному закладі може собі дозволити розподілити час лише на науку та вечірки. У студентів багато потреб, але не у кожного є батьки, спроможні фінансувати усі ці забаганки. Також далеко не всі бажають, щоб батьки втручалися в їхнє життя. Саме тому більшість студентів бере справи у свої руки.

Ми дізналися, на які пропозиції підзаробітку можуть розраховувати студенти: «Часто ми шукаємо студентів для роботи на різних культурних заходах, найчастіше на концертах. Нещодавно нам потрібні були помічники на Il Divo або Michael Buble, а зараз шукаємо охочих попрацювати на концерті Bon Jovi або «Heineken Open Air» – говорить Агнєшка Моравська з гдинського агенства праці «Start People».

Для студентів це прекрасна можливість, щоб познайомитися з цікавими людьми, по підглядати за підготовкою за кулісами, подивитися безкоштовно концерт та й заробити. Тож на які заробітки вони можуть розраховувати?

Винагорода коливається між 10-12 злотими за годину. Хлопці займаються під час таких заходів розвантаженням обладнання або допомагають у службі порядку. Дівчата можуть працювати на кейтерінгу (виїзний ресторан) або як хостес.

«На концертах іноді буває навіть по 2 людини бажаючих на одне місце – додає Моравська. – Для студентів ми також можемо запропонувати роздавати флаєра, але тут працівники постійно змінюються, тому що ця робота швидко приїдається».

Також великим попитом користуються популярні заняття.

«Часто у нас з’являються пропозиції спеціально для студентів – говорить Моніка Гурська з «Агенства Праці ОТТО Polska». – Наші клієнти шукають, наприклад, тих, хто може розкладати товари (від 9 до 12 злотих за годину), няньок для дітей (12 злотих), помічників у барах бістро (12 злотих), але тут необхідна медична книжка. Окрім того, необхідні помічники продавців-консультантів у різних відділах супермаркетів (12 злотих) або в косметичних магазинах (12 злотих). З того, що оплачується краще, була у нас пропозиція для «карщика» в супермаркетах (машиніст автопогрузчика)».

А яку роботу найбільше обираються самі студенти?

«Під час навчання я працював в основному в клубах від гардеробника через охоронця на вході (перевіряв документи) до помічника бармена. – говорить Кароль з Гданська, котрий минулого року закінчив політологію в Гданському університеті. – Це цікаві заняття, а до того ж добре оплачуються. Коли працював на гардеробі, то багато чого залежало від домовленості з хлопцями на дверях, але зазвичай ділився тим, що отримував за прийом-видачу курток. Найприємніше згадувати роботу в якості помічника бармена. Тут можна було заробити додатково понад ставку 8 злотих за годину від 50 до 120 злотих за ніч. А займався я тим, що підносив лід, різав лимони чи робив ще якісь дрібниці, тому нарікати взагалі нема чого».

«Я, наприклад, перебуваючи на канікулах в Англії, займалася, між іншим, відлякуванням дичини, тобто бігала у високій траві з палицею та розганяла куріпок. Через кілька кроків за мною йшов мисливець і стріляв по них – згадує Зузанна з Гданська, випускниця філології та студентка журналістики в Гданському університеті. – У Польщі працювала на ретуші та реставрації пам’яток (шліфувала каміння фасаду), інструктором стрибків з банджі, продавала марки з Че Геварою на Ярмарку Св. Домініка, організовувала табори їзди на конях. А 8 років підряд допомагала теж на «Heineken Open Air». Робила багато чого. На сьогоднішній день моє резюме складається з 4,5 сторінок А4».

Однак не кожному праця під час навчання йде на користь.

«Я навчався на денному відділенні, тому працював в основному в гастрономії, тому що легше було підлашутвати години праці до пар в університеті – говорить Гжегож, студент факультету управління та економіки в Гданській політехніці. – Старші професори не розуміли цього і неодноразово повторювали, що потрібно обирати «або навчання, або робота», через це студенти, котрі працюють і не мають достатньо часу на підготовку домашнього завдання, потрапляють в немилість. А от молоді викладачі мають вже інший підхід до цього питання».

Джерело: //nauka.trojmiasto.pl

Хочете бути в курсі новин?

Приєднуйтесь до нас у Telegram!

Корисні поради, важливі новини,
знижки та анонси подій щодо навчання в Польщі

Запрошуємо в телеграм-канал
Отримати консультацію