
Вступ-2019: зміни у польському законодавстві
Цьогоріч у польському законодавстві про вищу освіту відбулися певні зміни, що стосуються вступників із України.
Як і раніше, для вступу необхідно надати атестат про повну загальну середню освіту та підтвердити знання мови. Залежно від вимог вишу, для цього треба пройти мовну співбесіду чи надати відповідний сертифікат.
Новацією є те, що абітурієнти, які матимуть сертифікат про знання польської мови на рівні С1, виданий Державною комісією з сертифікації знань польської мови як іноземної мови, зможуть претендувати на безкоштовне навчання на денній формі у державних університетах.
Як і раніше, для вступу до більшості університетів результати ЗНО не враховуються. Але окремі державні університети, наприклад, Ягеллонський Університет, задля того, щоб відібрати найуспішніших та найрозумніших абітурієнтів, з цього року усе ж таки будуть звертати на них увагу. Наголошуємо на тому, що лише ДЕЯКІ виші будуть звертати увагу на ЗНО, а не абсолютно всі, тому абітурієнтам не слід панікувати завчасно.
Усі абітурієнти, які планують вступати до польських вишів, усе одно мають складати ЗНО: ЗНО зараховується як державна підсумкова атестація і тому без нього неможливо отримати атестат. Іншими словами, складати ЗНО треба, але чи будуть результати мати значення, залежить від обраного університету.
Абітурієнт може складати ЗНО не більше чотирьох предметів. З них три предмети є обов’язковими для державної підсумкової атестації:
- 1 предмет: українська мова і література;
- 2 предмет: математика або історія України (за вибором випускника);
- 3 предмет: математика/історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова (за вибором випускника).
У проекті Порядку проведення державної підсумкової атестації у 2019 також передбачено, що сертифікат про складання міжнародного мовного іспиту з англійської мови на рівні В-2 і вище, отриманий у поточному навчальному році, зараховується ДПА з оцінкою 12 балів.
Реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року.
Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання почнеться 21 травня тестуванням з математики і завершиться 13 червня тестуванням з хімії. Тестування з української мови і літератури відбудеться 23 травня, з іспанської, німецької, французької мов — 27 травня, з англійської мови — 28 травня, з фізики — 30 травня, з історії України — 4 червня, з біології — 6 червня, з географії — 11 червня.
Про всі подальші зміни у польському законодавстві для вступників ми обов’язково будемо повідомляти у новинах на нашому сайті.
Для того, щоб дізнатися більше умови вступу у 2019 році чи отримати безкоштовну консультацію, заповніть анкету абітурієнта або зверніться до нашого контакт центру.
Бажаєте замовити дзвінок?
АНКЕТА АБІТУРІЄНТА
Ми підберемо для вас напрямок, навчальний заклад та детально пояснимо процедуру вступу. Консультація є безкоштовною.
Відповідаємо максимально швидко!