Мовні іспити до університетів - Univer PL
Мовні іспити до університетів - UniverPL

Мовні іспити до університетів

Вступ

Вступ до Польщі обов’язково супроводжується перевіркою знань польської чи англійської мови, залежно від того, яку мову навчання обрав абітурієнт.

Перевірка рівня володіння мовою відбувається перед вступом і відіграє надважливу роль, тому опановувати іноземну мову потрібно завчасно, і докладати максимум зусиль для вивчення.

Рівні володіння польською та англійською мовою

Перш ніж розповісти, які вимоги щодо підтвердження рівня існують, варто знати, за якими критеріями визначають рівень володіння мовою. Як у польській, так і в англійській мові є 6 ступенів:

 • А1 (Elementary, Beginner) – найпростіший, коли можна сформулювати прості речення та розуміти звичні фрази на слух;
 • А2 (Pre-Intermediate) – тут вже наявні більш широкі знання, можна вести розмови про погоду, свою роботу;
 • В1 (Intermediate) – середній рівень, вміння підтримати розмову як на побутову, так і на професійну тему, обговорити різні події;
 • В2 (Upper-Intermediate) – рівень, вищий за середній, вміння швидко і легко розмовляти на більше тем, розуміння складних професійних і літературних текстів;
 • С1 та С2 (Advanced) – це рівні досконалого або ж вільного володіння мовою.

Для навчання польською мовою необхідно знати мову на рівень В1 або В2 (кожен ВНЗ вирішує окремо), для англомовного навчання – лише В2.

ONLINE курс польської мови

Реєструйся на авторський курс від UniverPL
Вибирай зручний час - ми підлаштуємося під ваш графік.

Забронювати місце

Навчання польською

Якщо абітурієнт обрав польськомовне навчання, то мовні іспити можуть бути наступними:

 • Польський державний сертифікат про рівень володіння польською мовою;
 • Сертифікат від української мовної школи;
 • Співбесіда із представниками вишу;
 • Тестування у ВНЗ.

Кожен університет має свої правила прийому. Найбільш поширеними способами вступу є український сертифікат або ж співбесіда з комісією ВНЗ. Польський державний сертифікат є обов’язковим лише в тому випадку, якщо потрібно підтвердити рівень С1 – вільне володіння мовою.

Польський державний сертифікат

Сертифікат володіння польською мовою як іноземною – це документ, виданий Державною комісією огляду знання польської мови як іноземної. Його термін дії необмежений, а скласти іспит можна лише кілька разів на рік.

Іспит триває два дні, і має в собі: аудіювання, тест на розуміння тексту, перевірка граматики, письмова робота, усна перевірка знань (опис предмету, складання діалогу чи розмова на певну тему) і відповідь на питання комісії.

Реєструватися на іспит потрібно завчасно, складати його можна як в Польщі, так і в Україні, проте варто перевіряти, у яких містах це можна зробити. Іспит коштує від 90€ до 180€, залежно від рівня, який хоче підтвердити абітурієнт.

До речі, якщо майбутній студент має сертифікат з рівнем С1, то навчання в державних ВНЗ Польщі буде безкоштовним.

Українські сертифікати 

Не всі, але деякі ВНЗ Польщі приймають також сертифікати, які видають українські мовні школи. На такому документі обов’язково мають бути: прізвище та ім’я того, хто отримав сертифікат; рівень мови; відомості про курси/мовну школу.

Вступити до університету Польщі

Гарантія вступу у рейтингові університети
Підтримка студентів в Польщі

Дізнатись більше

Є університети, які приймають сертифікати від усіх мовних шкіл України. Водночас є ті, які мають власний список акредитованих для цього шкіл.

Співбесіда

Це найпоширеніша форма мовного іспиту, яка відбувається в онлайн-форматі. 

Що ж запитують на співбесідах? Представники ВНЗ в першу чергу хочуть познайомитися із абітурієнтом і побачити його мотивацію до навчання. Запитання, щодо обраної спеціальності звучать вкрай рідко. Наприклад, якщо випускник обрав напрям “Міжнародні відносини”, то можуть запитати про актуальні світові новини.

Тестування в університеті

Деякі університети, які приймають студентів з українським мовним сертифікатом, організовують тест на володіння мовою вже після приїзду студента. Лякатися цього тесту не варто. У випадку не складання, варто буде 1 семестр відвідувати курси польської мови.

Навчання англійською

Якщо абітурієнт обрав англомовне навчання, то мовні іспити є двох видів:

 • Міжнародний сертифікат;
 • Співбесіда із представниками вишу.

Як і з польськомовним навчання, тут також кожен університет має свої правила прийому. 

Міжнародний сертифікат

Найбільш поширеними мовними іспитами з англійської мови є:

 • TOEFL;
 • IELTS;
 • Cambridge English Language Assessment (Кембриджські іспити з англійської): A2 Key (KET), B1 Preliminary (PET), B2 First (FCE), C1 Advanced (CAE), C2 Proficiency (CPE). Сертифікати Cambridge Assessment English мають необмежений термін дії.

Такий сертифікат знадобиться не лише для вступу, а й в майбутньому для отримання роботи в міжнародній компанії.

Співбесіда

Аналогічно до співбесіди польською мовою, тут все також відбувається в онлайн-форматі, і питання стосуються мотивації абітурієнта до навчання.

 

Підготовка до будь-якого мовного іспиту – це інтенсивне вивчення мови заздалегідь. Чим вищий рівень – тим більше впевненості та можливостей успішного вступу на навчання до Польщі!

Хочете бути в курсі новин?

Приєднуйтесь до нас у Telegram!

Корисні поради, важливі новини,
знижки та анонси подій щодо навчання в Польщі

Запрошуємо в телеграм-канал
Отримати консультацію