Понад 200 безкоштовних місць в університетах Польщі! - Univer PL
Понад 200 безкоштовних місць в університетах Польщі! - UniverPL

Понад 200 безкоштовних місць в університетах Польщі!

05.05.2018

Більшість абітурієнтів, що цікавляться вступом у польські університети знають, що навчатися у Польщі безкоштовно можуть тільки власники карти поляка, громадяни інших країн ЄС, власники карти сталого побиту, або ж ті, хто вступає у поліцеальні школи чи ліцеї після 9 класу. Однак, існує ще ряд можливостей, завдяки яким абітурієнти з України можуть навчатися безкоштовно чи суттєво зекономити на оплаті за навчання.

Безкоштовне навчання для тих, хто володіє польською мовою на рівні С1

Цьогоріч у польському законодавстві відбулись певні зміни щодо вступу іноземців. Відтепер усі іноземці, що мають сертифікат Державної комісії з сертифікації знань польської мови, який підтверджує володіння польською мовою на рівні С1 можуть претендувати на безкоштовне навчання у будь-якому державному університеті. Однак, слід зауважити, що отримати такий сертифікат не так просто: потрібно готуватися до вступу завчасно та інтенсивно, крім того абітурієнт має лише одну спробу на рік, щоб скласти іспит для отримання сертифікату.

Безкоштовні місця для обдарованих абітурієнтів

Польські університети зацікавлені у тому, щоб у них навчалися талановиті студенти. Кожного року вони оголошують конкурси, переможці яких можуть навчатися безкоштовно, або отримувати стипендію, що покриватиме більшу частину витрат на навчання та проживання. Такі конкурси бувають декількох видів:

  • конкурси, що передбачають написання есе на запропоновану університетом тему;
  • конкурси, що передбачають надання до приймальної комісії грамот, дипломів, що засвідчують особливі досягнення абітурієнта у навчанні, спорті, творчій чи громадській діяльності;
  • конкурси, що спрямовані на перевірку знань абітурієнта, наприклад, олімпіади з логістики, математики, економіки тощо.

 Безкоштовні місця за програмами дофінансування від ЄС

Європейський Союз щорічно надає університетам фінансування на підготовку фахівців, що є найбільш затребуваними на ринку праці. Відбувається це таким чином: університети готують проекти про підготовку фахівців за певними напрямками та подають ці проект на конкурс у фонди ЄС, і, у разі успішного проходження конкурсу, отримують фінансування на закупівлю необхідного обладання для лабораторій, аудиторій, оплату праці викладачів. Завдяки таким програмам дофінансування, університет може звільнити студентів-іноземців від оплати за навчання чи виплачувати їм стипендію, що частково або повністю покриє витрати на навчання та проживання.

У 2019 році набір на такі програми вже оголосила  Краківська Академія ім. А. Ф. Моджевського .

У Краківській Академії ім. А. Ф. Моджевського, безкоштовні місця є на бакалавраті на англомовному навчанні.

На англомовному навчанні безкоштовні місця є на напрямках:

  • менеджмент – 30 місць;
  • організація кіно- та телевиробництва – 30 місць.

Навчання упродовж усього періоду (3 роки) є безкоштовним.

Для вступу необхідно надати міжнародний сертифікат про володіння мовою на рівні В2 або скласти тест у Києві.

Зверніть увагу, що зарахування на безкоштовні місця відбуватиметься у порядку черги – чим раніше подасте документи, тим більшими є шанси на вступ.

 

 Дуальне навчання

Така програма, зокрема, реалізована в Міжнародному Університеті Транспорту і Логістики. За її умовами, студенти-відмінники після першого року навчання можуть поєднувати навчання із роботою в одній із компаній-партнерів вишу. Зароблені кошти можуть виплачуватися або студенту як заробітна плата, або університету як оплата за навчання цього студента.

Знижки на оплату навчання для українців

У зв’язку з тим, що для багатьох українських родин навчання дитини за кордоном коштує дуже дорого, частина польських вишів пропонують знижки на навчання до 50% для вступників саме з України. Існує декілька варіантів отримання такої знижки – від акційної пропозиції вишу до знижок для тих, хто має відмінні оцінки з профільних предметів чи закінчить перший курс навчання лише з відмінними оцінками.

 

Що необхідно для того, щоб не упустити можливість навчатися у Польщі?

1. Серйозно поставитись до підготовки до вступу

“Готуй санчата влітку, якщо хочеш взимку кататись” – говорить народна мудрість. Із вступом теж саме: підготовку краще розпочинати завчасно. У 2018 році компанія UniverPL пропонувала своїм клієнтам понад 200 безкоштовних місць у наших університетах-партнерах, однак не всі бажаючі змогли скористатися цією можливістю. Причина – незнання польської мови. Попри те, що польська на 80% схожа на українську, щоб опанувати її на рівні В1-В2 (саме його вимагають більшість вишів) знадобиться мінімум півроку інтенсивних занять. Для рівня С1 –  рік і більше. Тому краще не відкладати вивчення польської на останній момент, особливо зважаючи на і так велике навчальне навантаження в 11 класі.

2.  Тримати руку на пульсі

Більшість можливостей безкоштовного навчання з’являються не раніше квітня, основна частина – у травні-червні, а деякі – навіть у серпні, після закінчення зарахування до українських вишів. Оскільки UniverPL має з усіма університетами підписані угоди про співпрацю, ми про такі можливості дізнаємося найпершими, безпосередньо від працівників вишів. У першу чергу, ми інформуємо про це своїх клієнтів, а вже потім публікуємо оголошення на офіційному сайті та надсилаємо усім учасникам наших презентацій вищої освіти у Польщі на електронні скриньки. Дуже часто такі пропозиції мають лімітовану кількість і розраховані на тих, хто подасть документи найпершим.

3. Вчитись, вчитись і ще раз вчитись

Для тих, хто планує навчатися за кордоном, дуже важливо мати хороший середній бал атестату (8 і вище), тому кожна шкільна оцінка може відігравати важливу роль.

 

Для того, щоб дізнатися більше про можливості безкоштовного навчання у Польщі, заповніть, будь ласка, анкету.

Заповнити анкету