Google Tag Manager
Понад 200 безкоштовних місць в університетах Польщі! - Univer PL
Понад 200 безкоштовних місць в університетах Польщі! - UniverPL

Понад 200 безкоштовних місць в університетах Польщі!

10.02.2020

Більшість абітурієнтів, що цікавляться вступом у польські університети знають, що навчатися у Польщі безкоштовно можуть тільки власники карти поляка, громадяни інших країн ЄС, власники карти сталого побиту, або ж ті, хто вступає у поліцеальні школи чи ліцеї після 9-го класу. Однак, існує ще ряд можливостей, завдяки яким абітурієнти з України можуть навчатися безкоштовно чи суттєво зекономити на оплаті за навчання.

Безкоштовне навчання для тих, хто володіє польською мовою на рівні С1

Цьогоріч у польському законодавстві відбулись певні зміни щодо вступу іноземців. Відтепер усі іноземці, що мають сертифікат Державної комісії з сертифікації знань польської мови, який підтверджує володіння польською мовою на рівні С1 можуть претендувати на безкоштовне навчання у будь-якому державному університеті. Однак, слід зауважити, що отримати такий сертифікат не так просто: потрібно готуватися до вступу завчасно та інтенсивно, крім того, абітурієнт має лише одну спробу на рік, щоб скласти іспит для отримання сертифікату.

Університети, де можливе безкоштовне навчання з картою поляка або знанням польської мови на рівні C1:

Безкоштовні місця для обдарованих абітурієнтів

Польські університети зацікавлені у тому, щоб у них навчалися талановиті студенти. Кожного року вони оголошують конкурси, переможці яких можуть навчатися безкоштовно, або отримувати стипендію, що покриватиме більшу частину витрат на навчання та проживання. Такі конкурси бувають декількох видів:

 • конкурси, що передбачають написання есе на запропоновану університетом тему;
 • конкурси, що передбачають надання до приймальної комісії грамот, дипломів, що засвідчують особливі досягнення абітурієнта у навчанні, спорті, творчій чи громадській діяльності;
 • конкурси, що спрямовані на перевірку знань абітурієнта, наприклад, олімпіади з логістики, математики, економіки тощо.

Конкурс талантів 

Державний Університет Марії Кюрі-Склодовської пропонує безкоштовне навчання для креативних і талановитих українських абітурієнтів. У пріоритеті – молоді люди, які мають виняткові досягнення у галузі культури, науки, спорту та суспільного життя. Реєстрація учасників конкурса триває до 22 травня.

Стипендії

Цього року Академія Леона Козмінського пропонує 100 стипендій для своїх найкращих вступників, яких визначать за допомогою рейтингового списку. 7500 злотих за перший рік навчання можуть отримати студенти, які навчаються англійською мовою та 5000 злотих — польською.

Університет Соціальної Психології у Варшаві пропонує абітурієнтам отримати стипендію, що покриватиме перший рік навчання у ВУЗі. Програма діє для тих, хто здобуватиме ступінь бакалавра або магістра англійською мовою. Форма навчання – денна.

Безкоштовні місця за програмами дофінансування від ЄС

Європейський Союз щорічно надає університетам фінансування на підготовку фахівців, що є найбільш затребуваними на ринку праці. Відбувається це таким чином: університети готують проекти про підготовку фахівців за певними напрямками та подають їх на конкурс у фонди ЄС, і, у разі успішного проходження конкурсу, отримують фінансування на закупівлю необхідного обладнання для лабораторій, аудиторій, оплату праці викладачів. Завдяки таким програмам дофінансування, університет може звільнити студентів-іноземців від оплати за навчання чи виплачувати їм стипендію, що частково або повністю покриє витрати на навчання та проживання.

В рамках програми дофінансування від ЄС Університет Економіки та Інновацій пропонує безкоштовне навчання за такими напрямками:

 • Бакалавр: Адміністрація, Фінанси та бухгалтерський облік;
 • Магістр: Управління.

Дуальне навчання

Така програма, зокрема, реалізована в Міжнародному Університеті Транспорту і Логістики. За її умовами, студенти-відмінники після першого року навчання можуть поєднувати навчання із роботою в одній із компаній-партнерів вишу. Зароблені кошти можуть виплачуватися або студенту як заробітна плата, або університету як оплата за навчання цього студента.

Також, цьогоріч Університет Економіки та Інновацій (WSEI), що у Любліні, запроваджує безоплатне дуальне навчання із практичною спрямованістю.

Безкоштовне навчання доступне за такими напрямками:

Бакалаврат:

 • Адміністрація;
 • Фінанси та бухгалтерський облік;
 • Управління.

Магістратура:

 • Інформатика.

Знижки на оплату навчання для українців

У зв’язку з тим, що для багатьох українських родин навчання дитини за кордоном коштує дуже дорого, частина польських вишів пропонують знижки на навчання до 50% для вступників саме з України. Існує декілька варіантів отримання такої знижки – від акційної пропозиції вишу до знижок для тих, хто має відмінні оцінки з профільних предметів чи закінчить перший курс навчання лише з відмінними оцінками.

Польсько-Японська Академія Інформаційних Технологій пропонує своїм абітурієнтам ряд знижок:

 • 2% – за одноразову оплату семестру навчання;
 • 5% – за одноразову оплату за рік навчання;
 • 25% – на навчання для родичів, які навчаються одночасно;
 • 10% – на навчання в першому семестрі за наявністю оцінок по профільних предметах більше 10-ти балів;
 • 30% – на навчання в першому семестрі за наявністю оцінок по профільних предметах 12.

Академія Фінансів та Бізнесу Вістула також пропонує ряд знижок. Кожен, хто подасть документи на вступ до 30 квітня 2020 року, може отримати:

 • знижку до 250 євро на вартість першого семестру навчання та безкоштовні курси польської/англійської мови при ВНЗ (1 місяць, вересень) за умови оплати навчання за семестр;
 • знижку до 250 євро на вартість першого року навчання та безкоштовні курси польської/англійської мови при ВНЗ (2 місяці, серпень-вересень) за умови оплати навчання за рік.

Університет Бізнесу у Вроцлаві пропонує знижки до 250 євро на перший рік навчання:

 • При оплаті навчання за 1 рік до 30 квітня 2020 року студент отримує 2 місяці безкоштовних літніх курсів польської або англійської мови (залежно від мови навчання).
 • При оплаті навчання за 1 семестр до 30 квітня 2020 року студент отримує 1 місяць безкоштовних літніх курсів польської або англійської мови (залежно від мови навчання).

Що необхідно для того, щоб не упустити можливість навчатися у Польщі?

1. Серйозно поставитись до підготовки до вступу

“Готуй санчата влітку, якщо хочеш взимку кататись” – говорить народна мудрість. Із вступом теж саме: підготовку краще розпочинати завчасно. У 2018 році компанія UniverPL пропонувала своїм клієнтам понад 200 безкоштовних місць у наших університетах-партнерах, однак не всі бажаючі змогли скористатися цією можливістю. Причина – незнання польської мови. Попри те, що польська на 80% схожа на українську, щоб опанувати її на рівні В1-В2 (саме його вимагають більшість вишів) знадобиться мінімум півроку інтенсивних занять. Для рівня С1 –  рік і більше. Тому краще не відкладати вивчення польської на останній момент, особливо зважаючи на і так велике навчальне навантаження в 11-му класі.

2. Тримати руку на пульсі

Більшість можливостей безкоштовного навчання з’являються не раніше квітня, основна частина – у травні-червні, а деякі – навіть у серпні, після закінчення зарахування до українських вишів. Оскільки UniverPL має з усіма університетами підписані угоди про співпрацю, ми про такі можливості дізнаємося першими, безпосередньо від працівників вишів. У першу чергу, ми інформуємо про це своїх клієнтів, а вже потім публікуємо оголошення на офіційному сайті. Дуже часто такі пропозиції мають лімітовану кількість і розраховані на тих, хто подасть документи першим.

3. Вчитись, вчитись і ще раз вчитись

Для тих, хто планує навчатися за кордоном, дуже важливо мати хороший середній бал атестату (8 і вище), тому кожна шкільна оцінка може відігравати важливу роль.

Для того, щоб дізнатися більше про можливості безкоштовного навчання у Польщі, заповніть, будь ласка, анкету.

Заповнити анкету