Erasmus+: що варто знати про цю програму обміну - Univer PL

Erasmus+: що варто знати про цю програму обміну

Освіта в Польщі
Проголосуйте!
2 / 5

Програма обміну студентами Erasmus+ є у всіх польських університетах. Адже завдяки ній студенти можуть стажуватись та вчитись у багатьох європейських університетах.

Під час навчання вони не лише здобувають новий міжнародний досвід, але і отримують стипендію, що допомагає покривати багато витрат.

Що таке Erasmus+?

Erasmus + —  це програма Європейського Союзу на підтримку освіти, навчання та молоді в Європі. Erasmus + пропонує можливості для різних організацій, включаючи університети, аналітичні та дослідницькі центри, приватний бізнес, тощо.

Єврокомісія назвала Erasmus+ найперспективнішою програмою обміну студентами в Європейському Союзі. 

Мамою програми Erasmus+ (Mamma Erasmus) називають професорку з Італії Софію Корраді. Коли жінка вчилась у Колумбійському університеті, то виграла стипендію. Однак, коли студентка повернулась до свого рідного вузу у Римі, їй не захотіли зарахувати екзамени, що вона здавала в Америці. Саме тоді Софія Корраді вирішила боротись за права студентів, які вчаться або стажуються в інших вузах.

Офіційно програму Erasmus+ затвердили у 1987-му році. Її суть полягає у тому, щоб студенти могли приїжджати на практику або навчання до університетів інших країн на декілька місяців. Під час цього періоду вони отримують стипендію, що дає змогу оплачувати проживання та інші витрати. Одна з умов – предмети, що студенти вивчають, мають бути схожими з тими, що вони вчать у рідному вузі.

Програма отримала свою назву завдяки відомому голландському вченому і гуманісту 15-го століття Еразму Роттердамському. Чоловік працював у різних університетах, а також багато подорожував Європою.

Для чого брати участь у програмі Erasmus?

  • студенти мають змогу побачити та зрозуміти, як відбувається навчальний процес у закордонних університетах;
  • навчання в іншій країні допомагає розширити кругозір студента, побути у міжнародному середовищі та знайти нових друзів;
  • участь у програмі обміну Erasmus+ часто є додатковою перевагою під час пошуку роботи;
  •  під час навчання студенти практикують англійську чи іншу іноземну мову.

Хто може долучитись до програми Erasmus+?

У цій програмі можуть взяти участь студенти з Італії,  Польщі, Кіпру, Швеції, Словенії, Франції,Словаччини,  Латвії, Угорщини, Румунії, Австрії, Мальти, Данії, Естонії, Німеччини, Ісландії, Фінляндії, Болгарії, Ірландії, Латві, Люксембургу, Іспанії, Бельгії, Нідерландів, Греції, Португалії, Великої Британії,Чехії, Ліхтенштейну, Туреччини та Норвегії.

Чи можна отримувати стипендію під час програми обміну?

Так. Стипендія може покривати витрати на навчання, проживання і страхування.  Її розмір залежить від країни, де знаходиться університет. Загалом, сума стипендії залежить від ліміту, який кожна країна визначає окремо. Єврокомісія виділяє на це окремий бюджет. Загалом це від  500 до 2000 євро в місяць.

Що робити після повернення з Erasmus+?

Після повернення з програми обміну, необхідно надати своєму університету звіт щодо оцінок, отриманих під час навчання за кордоном. Якщо ви вивчали схожі предмети, вам можуть зарахувати їх «автоматом». Однак, це залежить від ваших викладачів. Часто у власному вузі  під час сесії доводиться здавати усі предмети повторно.

Як потрапити на навчання за допомогою програми обміну Erasmus+?

Брати участь у програмі обміну від Erasmus+ можна лише після двох років навчання в університеті. Студент повинен мати рівень знання іноземної мови не нижче В2. Це стосується як англійської мови, так і іншої іноземної. Також студенту потрібно добре вчитись та не мати «хвостів».

Як долучитись до програми:

  1. Дізнатись, з якими іноземними університетами співпрацює ваш навчальний заклад. Варто зауважити, що зазвичай приватні вузи мають більше університетів-партнерів.
  2. Знайти цікаву для себе програму, що підходить для вашої спеціальності. Це можна зробити на офіційному сайті Erasmus+. Також інформація про Erasmus+ є на сайті вашого університету.
  3. Підготувати усі необхідні документи.

Що таке Erasmus Mundus?

Erasmus Mundus — це програма, яка допомагає навчатись на магістратурі відразу у двох вищих навчальних закладах. Університети об’єднують зусилля та складають навчальну програму, а згодом видають спільний диплом.

Навчання та проживання студентів покриває стипендія.

Студент може вибрати університет, з яким співпрацює його вуз та цікаву для нього програму. Конкурсний набір відбувається щороку з жовтня до лютого.

Для того, щоб подати заявку, необхідно мати диплом бакалавра та володіти іноземною мовою на рівні B2.

Цікавим є те, що програма Erasmus Mundus не має вікових обмежень. Також неважливим є те, коли студент отримав диплом бакалавра.

Для того, щоб дізнатись більше інформації, заповніть, будь ласка, анкету абітурієнта.

Хочете бути в курсі новин?

Приєднуйтесь до нас у Telegram!

Корисні поради, важливі новини,
знижки та анонси подій щодо навчання в Польщі

Запрошуємо в телеграм-канал
Отримати консультацію