Головна » Блог » Освіта в Польщі » Як подолати стрес під час зимової сесії та успішно скласти іспити?
Як подолати стрес під час зимової сесії та успішно скласти іспити?
Екзамени та іспити – це завжди виклик для студентів. Особливо під час зимової сесії, цей період може стати ще більш напруженим та призвести до небажаного стресу та хвилювань. Перед українськими студентами, що навчаються у Польщі, стоять ще більші виклики, адже мовний бар’єр, адаптації до нової системи освіти та самостійне життя можуть спричинити сильний стрес та завадити навчанню. Що ж робити з небажаним хвилюванням, та як подолати цей стрес?
Чому ж взагалі виникає стрес під час іспитів?
Якщо розглядати стрес з фізіологічної точки зору, то це явище відбувається через підвищений рівень гормонів кортизолу та адреналіну, що може спричинити такі симптоми, як: швидке серцебиття, пітливість, тривожність, біль у животі, проблеми зі сном та погіршення концентрації.
Варто пам’ятати, що стрес – це абсолютно природна реакція організму на складні чи загрозливі ситуації. Головними причинами стресу можуть бути:
– Перевантаження. Занадто велике навантаження як фізичне, так й інформаційне, можуть спричинити усі симптоми стресу та не дати зосередитись на навчанні.
– Страх невдачі. Побоювання не виправдати чужі чи навіть власні очікування може стати на заваді спокою та врівноваженості, та викликати хвилювання.
– Мовний бар’єр. Часто, також мовний бар’єр може стати причиною стресу, адже невпевненість у своїх силах може зіграти злий жарт.
– Нова система освіти. Через незвичність польської системи освіти, може виникнути страх перед невідомим, що своєю чергою спричинить стрес та може завадити успішній здачі екзаменів.
Як подолати стрес під час підготовки до іспитів?
Якщо стрес часто супроводжує Вас перед іспитами та екзаменами, то варто пам’ятати, що для того, щоб подолати це тривожне відчуття є декілька способів:
Організація та чіткий план
Варто чітко організувати свою підготовку: розподілити матеріал на невеликі частини та створити графік підготовки. Таким чином навіть велику кількість матеріалу можна буде засвоїти та структуровано запам’ятати.
Метод Pomodoro
Дійсно ефективним методом організації часу є метод Pomodoro: 25 хвилин навчання та 5 хвилин відпочинку, чи довший: 50 хвилин навчання та 10 хвилин відпочинку. В ютубі можна знайти багато тематичних відео Pomodoro з музикою та мотиваційними написами! Такий метод допоможе знайти баланс між навчанням та відпочинком.
Відпочинок
Як вже було зазначено, стрес виникає зокрема через перевтому, тож важливим пунктом при його подоланні є належний відпочинок. Короткі прогулянки на свіжому повітрі, розминка, глибоке дихання, медитація чи будь-яка фізична активність – усі ці форми здорового відпочинку допоможуть бути в тонусі та уникнути стресу.
Здоровий сон та збалансоване харчування
Не менш важливим пунктом – є якісний та здоровий сон не менше 7-8 годин в день. Варто пам’ятати що недосипання підвищує рівень стресу та знижує концентрацію. Також варто не забувати про харчування. Особливо взимку, коли організму бракує вітамінів, потрібно підтримувати його здоровою їжею. Для покращення роботи мозку можна вживати горіхи, рибу, банани та зелений чай.
Комунікація
Пам’ятайте, що в цей період екзамени є у кожного, тож Ви не одні зараз старанно готуєтесь та переживаєте. Обговоріть те, що вас хвилює з рідними та одногрупниками. Попросіть їх про допомогу, наприклад послухати як Ви розповідаєте вивчену тему. Не соромтесь також звертатись з питаннями щодо іспитів безпосередньо до викладачів.
Що робити з хвилюванням перед самим іспитом:
Самоконтроль. Налаштуйте себе на позитивний результат. Спробуйте візуалізувати успіх та розслабтесь!
Дихання. Перед самим іспитом зробіть кілька глибоких вдихів та видихів, щоб заспокоїти нервову систему.
Приходьте заздалегідь. Рекомендуємо приходити на іспити завчасно. Адже запізнення може лише посилити стрес, а приходячи трохи раніше у Вас є можливість роздивитись місце проведення іспиту, налаштуватись та почуватись комфортно та знайомо.
Що робити після іспитів?
Не менш важливо – правильно відновлюватись після іспитів. Навіть якщо результат не такий, як ви очікували, важливо дати тілу та розуму відпочинок, щоб налаштуватись на подальше навчання.
Дайте собі відпочити: сходіть із друзями у кіно, замовте смачну їжу чи просто відпочиньте вдома.
Проаналізуйте свої дії: не зациклюйтесь на помилках, а підкресліть аспекти що вийшли вдало під час іспиту, а над якими ще можна попрацювати.
Та рухайтесь далі! Іспити – це лише частина вашого навчання, а не визначальний фактор успіху. Оцінки не визначають наскільки Ви розумна людина.
Екзамени та іспити – це тимчасовий етап в життя кожного студента, який можна подолати, знайшовши правильний підхід до самого себе. Пам’ятайте, що стрес – це природно, і немає такого іспиту, який Ви не можете здати.
Бажаємо успіхів під час зимової сесії та впевненості у своїх силах!
ONLINE курс польської мови
Реєструйся на авторський курс від UniverPL
Вибирай зручний час - ми підлаштуємося під ваш графік.
Вступити до університету Польщі
Гарантія вступу у рейтингові університети
Підтримка студентів в Польщі
Хочете бути в курсі новин?
Приєднуйтесь до нас у Telegram!
Корисні поради, важливі новини,
знижки та анонси подій щодо навчання в Польщі
Схожі статті
АНКЕТА АБІТУРІЄНТА
Ми підберемо для Вас напрямок навчання, навчальний заклад та детально пояснимо процедуру вступу. Безкоштовна консультація.
Відповідаємо максимально швидко!