Навчання в Польщі – казка та реальність. Або інша сторона медалі. - Univer PL
Навчання в Польщі – казка та реальність. Або інша сторона медалі. - UniverPL

Навчання в Польщі – казка та реальність. Або інша сторона медалі.

16.02.2014

Коли батьки або абітурієнти запитують під час консультації в Українсько-Польському Центрі Освіти «UniverPL» про освіту в Польщі, вони, як правило, хочуть почути, що там освіта та умови набагато кращі, що перспектив та можливостей після закінчення університету дійсно більше. Про те, як усе може бути чудово під час навчання та після закінчення університету в Польщі зараз можна багато прочитати.

Це все, звісно, добре, і дійсно більшість такої інформації можна підтвердити. Але є і інша сторона медалі. Українських абітурієнтів можна поділити на 2 типи:

  1. ті, хто старанно та натхненно над собою працювали і працюють в українських школах та вишах (як показує практика, вони і в Польщі будуть старатися і дійсно отримають якісну освіту). Саме на таких дітей чекає нове, цікаве, але на початку непросте майбутнє з гарними можливостями та перспективою;
  2.  ті, котрі в Україні не зовсім хотіли вчитися, але чомусь думають, що в Польщі відразу почнуть і при цьому можуть навести безліч аргументів, які їх будуть мотивувати: краща освіта, європейський диплом, болонський процес, практичні знання, можливість проходження практики, умови перебування…

Якщо з першим типом все зрозуміло, то по другому типу абітурієнтів є питання. Не всі усвідомлюють, насправді, для чого вони туди їдуть, і що для цього треба робити. Перші півроку про відпочинок, розваги, стабільні походи на дискотеку варто взагалі забути. В думках та на практиці має бути концентрація на навчальному процесі, пари потрібно відвідувати без пропусків та зосереджуватися на них (а не просто, прийти, посидіти). А найголовніше – потрібно продовжувати удосконалювати свою польську мову. Адаптація студента в університеті Польщі має проходити з розумінням того, що якщо до першого семестру поставитися несерйозно, зміститься увесь навчальний процес, який принесе низький результат випускнику (якщо взагалі довчиться). Якщо студент буде серйозно ставитися до вивчення мови (а під час навчання і до термінології), регулярно і з користю, відвідувати бібліотеку, конспектувати на заняттях, опрацьовувати матеріал самостійно, тоді є ймовірність, що європейська освіта дасть корисні та бажані плоди. Інколи представники Центру Освіти «UniverPL» чують після першої сесії від першокурсників: «Ви знаєте, університет, в якому я навчаюся, дуже поганий, і відгуки по ньому погані, і викладачі тут погані. Я вирішив перевестися в більш престижний університет, там важче вчитися, але диплом кращий дадуть». Батьки в це вірять і просять перевести дитину. Коли ми починаємо розбиратися в даній ситуації, виявляється, що крім невисокого або низького балу в атестаті, студент несильно переймався навчанням в польському вузі: не здана сесія, пропуски під час навчання без вагомих причин, погана поведінка, від знайомих дізнаємося, що таких студентів частіше бачать на дискотеці, ніж в університеті, і таких причин є безліч. До речі, студенти з хорошою успішністю, в цих же вузах, навпаки, задоволені навчанням.

Коли батьки відправляють дитину на навчання через Агенцію, яка має постійного координатора в Польщі (як, наприклад, «UniverPL»), вдається так чи інакше отримувати правдиву інформацію про навчання студента, сесію чи поведінку в Польщі. Важко сказати, на що сподіваються батьки, якщо їхня дитина їде в іншу країни без опіки. Звичайно, можна зекономити на послугах кілька тисяч гривень і сподіватися, що такі проблеми не торкнуться саме вашої дитини.

Батькам радимо завжди контролювати своїх дітей, особливо неповнолітніх: приїжджайте без попередження протягом навчального року у різний час (тепер це не складно, і з візою питань теж не виникне), встановіть фінансові ліміти (витрати щомісяця мають будуть схожі), ви маєте знати, на що студент витрачає щомісяця і скільки (новину на цю тему можна переглянути за посиланням). Більше цікавтеся, як проходить навчання та сесія, перевіряйте залікову книжку та екзаменаційний лист, при потребі звертайтеся до Агенції для перевірки різної інформації або у разі виникнення проблем, ми Вам завжди допоможемо.
Вибрати університет з якісною освітою в Польщі, за нормальною ціною не є чимось складним. Набагато важливіше, відповідати рівню європейської освіти та обраного університету. А кожен студент, який виїжджає за межі країни, має пам’ятати, що представляє власну родину та державу в іншій країні.

photo_710f038fe4686a3c3eb3435087dc9493Пропонуємо вам прочитати відгуки другокурсниці Collegium Civitas. Студентка Надія поїхала на навчання до Варшави за допомогою Українсько-Польського Центру Освіти «UniverPL»та поділилася враженнями на цю тему: «Щодня отримую кілька месиджів (повідомлень) у різних мережах від тих, хто теж до Польщі збирається вступати. І все було б чудово, якби хоч половина тих людей писала слова без помилок і речення з розділовими знаками. Таке можуть написати,що “на голову не налазить”. Але головне: “Всі хочуть якісну освіту”.

ЛЮДИ,ПРО що ВИ ГОВОРИТЕ? Яка вам якісна освіта? Якщо ви писати за 20 років не навчилися,то ніхто вас не врятує. Ні Польща, ні США, ні Британія. Чому ж ви вдома не вчилися? Хто вам заважав і заважає? Ви справді думаєте, що як приїде до іншої країни, то відразу розумнішими станете? Чи тут щоранку в голову кладуть по 10грамів мізків? Нічого подібного! Тут реально складніше,ніж у школі чи в українському ВНЗ (а я Університет Шевченка закінчила). Тут мінімально списати можна, тут немає рефератів, а є купа презентацій і робіт,задля яких по 10 книг прочитати треба,тут мова іноземна, врешті-решт. А ще додайте фактор, що ви абсолютно самі у чужій країні, де ніхто не буде “нянькатись” і допомагати. Тому перші два місяці мозок стискається від всього того. А ще ж працювати доводиться (бо жити за щось треба) і місяцями рідних і близьких не бачити. Як вам така суміш?

І спочатку лекцій розуміти не будете (адаптація така, мова влазить у свідомість) і щовечора читати додатково доведеться. Деякі викладачі з розумінням ставляться, а деякі – з упередженнями. То ж вам за трьох вчитись треба буде.

А при всьому цьому потрібно горіти бажанням, бажанням вчитися новому і відмовлятися від багатьох речей у житті. Хороших речей, до яких звикли.

Так от. Якщо ви в Україні цьому не навчились, то Польща вам того не дасть. Навпаки, зіпсує своїми клубами, ресторанами і магазинами. Тому не витрачайте дарма грошей і часу. Сидіть вдома,і хоча б вивчіть рідну мову. Бо чужа країна лінивих не терпить!»

Заповнити анкету