Навчання в Польщі – казка та реальність. Або інша сторона медалі - Univer PL

Навчання в Польщі – казка та реальність. Або інша сторона медалі

Інші теми
Проголосуйте!
0 / 0

Коли батьки або абітурієнти запитують під час консультації в Українсько-Польському Центрі Освіти «UniverPL» про освіту в Польщі, вони, як правило, хочуть почути, що там освіта та умови набагато кращі, що перспектив та можливостей після закінчення університету дійсно більше. 

Це все, звісно, добре, але є й інша сторона медалі. Українських абітурієнтів можна поділити на 2 типи:

  1. Хто старанно та натхненно вчилися у школі (як показує практика, вони і в Польщі будуть старатися і дійсно отримають якісну освіту);
  2. Хто в Україні не докладав зусиль для навчання, але вважають, що у Польщі будуть вчитися гарно.

Якщо з першим типом все зрозуміло, то по другому типу абітурієнтів є питання. Не всі усвідомлюють, насправді, для чого вони туди їдуть, і що для цього треба робити. Перші півроку про відпочинок, розваги, стабільні походи на дискотеку варто забути. В думках та на практиці має бути концентрація на навчальному процесі, пари потрібно відвідувати без пропусків та зосереджуватися на них. А найголовніше – потрібно продовжувати удосконалювати свою польську мову. 

Адаптація студента в університеті Польщі має проходити з розумінням того, що якщо до першого семестру поставитися несерйозно, зміститься увесь навчальний процес, який принесе низький результат випускнику. Якщо студент буде серйозно ставитися до вивчення мови (а під час навчання і до термінології), регулярно і з користю, відвідувати бібліотеку, конспектувати на заняттях, опрацьовувати матеріал самостійно, тоді є ймовірність, що європейська освіта дасть корисні та бажані плоди. 

Інколи представники Центру Освіти «UniverPL» чують після першої сесії від першокурсників: «Ви знаєте, університет, в якому я навчаюся, дуже поганий, і відгуки по ньому погані, і викладачі тут погані. Я вирішив перевестися в більш престижний університет, там важче вчитися, але диплом кращий дадуть». Батьки в це вірять і просять перевести дитину. Коли ми починаємо розбиратися в даній ситуації, виявляється, що крім не високого або низького балу в атестаті, студент несильно переймався навчанням в польському вузі. До речі, студенти з хорошою успішністю, в цих же вузах, навпаки, задоволені навчанням.

Батькам радимо завжди контролювати своїх дітей, особливо неповнолітніх: приїжджайте без попередження протягом навчального року у різний час, встановіть фінансові ліміти (витрати щомісяця мають будуть схожі), ви маєте знати, на що студент витрачає щомісяця і скільки (новину на цю тему можна переглянути за посиланням). Більше цікавтеся, як проходить навчання та сесія, перевіряйте залікову книжку та екзаменаційний лист, при потребі звертайтеся до Агенції для перевірки різної інформації або у разі виникнення проблем, ми Вам завжди допоможемо.

Вибрати університет з якісною освітою в Польщі, за нормальною ціною не є чимось складним. Набагато важливіше, відповідати рівню європейської освіти та обраного університету. А кожен студент, який виїжджає за межі країни, має пам’ятати, що представляє власну родину та державу в іншій країні.

Хочете бути в курсі новин?

Приєднуйтесь до нас у Telegram!

Корисні поради, важливі новини,
знижки та анонси подій щодо навчання в Польщі

Запрошуємо в телеграм-канал
Отримати консультацію