Випускників яких університетів та яких напрямків найбільше потребують роботодавці в Польщі? - Univer PL

Випускників яких університетів та яких напрямків найбільше потребують роботодавці в Польщі?

Проголосуйте!
0 / 0
21 березня 2013 року, вийшов для загального ознайомлення відомий польський рейтинг WPROST (Ranking szkół wyższych) – про рейтинг державних та недержавних Вищих навчальних закладів Польщі за 2013 рік.Рейтинг цікавий тим, що був створений на основі збору інформації від роботодавців (500 найбільших компаній Польщі), щодо того, спеціалістів яких напрямків та яких університетів, вони на даний момент потребують.
Студенти польських університетів щоразу краще стають підготовленими відповідно до вимог ринку праці. Програми навчання все більше та більше відповідають потребам фірм, а молодь все частіше розуміє, що час який вони проводять в університеті, – це не продовження безтурботного дитинства, а період, який формує подальше їхнє майбутнє, в тому числі і на ринку праці.Це є наслідком успішної співпраці університету та бізнесу в Польщі. Щороку збільшується кількість практик та стажування, що дозволяє теорію закріпити ще й практично. В результаті, студент, який починає працювати, готовий самостійно вирішувати поставлені перед ним завдання.

Ринок праці і надалі є ринком працедавців, саме тому створюючи такий рейтинг, в Польщі прийшли до висновку, що краще запитати працедавців про те, яких спеціалістів вони найбільше потребують, і випускників яких вузів цінують найкраще. Дослідження були проведені при участі 500 найбільших польських фірм. На даний момент, роботодавці найбільше потребують випускників технічних спеціальностей, різного роду інженерів та інформатиків. Також спеціалістів в сфері економіки, управління, фінансів та права.

До Загальнопольського рейтингу 2013 року, серед великої кількості не державних університетів, в десятку кращих увійшли відразу чотири не державних вузи, які представляє в Україні Центр Освіти «UniverPL»:

Не державні Університети Польщі, випускників яких найбільше потребують роботодавці (місце в десятці):

1. Університет Леона Козмінського, м.Варшава 
4. Польсько-Японський університет комп’ютерних технологій, м.Варшава
6. Університет Лазарського, м.Варшава
9. Краківська Академія ім..Фрича Моджевського

Напрямки, які на даний момент є найбільш актуальними (цих спеціалістів найбільше в Польщі потребують роботодавці).
До загальнопольського рейтингу 2013 року, серед державних та не державних вузівв десятку кращих увійшли чотири університети, з якими співпрацює «UniverPL» (цифра при назві вузу – місце в рейтингу):

Суспільні науки та Філологія

7. Університет Марії Кюрі-Склодовської, м.Люблін

Економіка, Фінанси та Аудит

4. Краківський Економічний університет
6. Університет Леона Козмінського, м.Варшава


Транспорт та Логістика

7. Краківський Економічний університет


Право та Адміністрація

4. Університет Леона Козмінського, м.Варшава

Інформатика та Телекомунікація

7. Польсько-Японський університет комп’ютерних технологій, м.Варшава

 Як формувався рейтинг?

Дослідження проводилися в лютому та березні 2013 року серед 500 найбільших фірм та компаній Польщі. Представникам таких фірм надсилалися анкети та проводилися телефонні розмови, під час яких просили вказати 5 напрямків навчання та, в рамках кожного із напрямків, по 5 вузів, випускники яких є найбільш бажаними при прийомі на роботу. Відповіді на ці запитання давали особи, що відповідають за політику підбору персоналу в компаніях.

За матеріалами сайту: www.wprost.pl

Хочете бути в курсі новин?

Приєднуйтесь до нас у Telegram!

Корисні поради, важливі новини,
знижки та анонси подій щодо навчання в Польщі

Запрошуємо в телеграм-канал
Отримати консультацію