Вартість навчання в Польщі - Univer PL

Вартість навчання в Польщі

В Україні досі існує думка, що навчання за кордоном – це дорого і не для всіх. Однак, це твердження – звичайний міф.

На сьогодні багато топових європейських університетів відкривають свої двері для українських вступників. І ці навчальні заклади бувають дешевшими за українські ВНЗ, а також пропонують знижки та стипендії.

Останні 10 років українці надають перевагу навчанню у Польщі, адже вона межує з Україною та має схожу мову і менталітет. Тому студентам легше адаптуватись у новому суспільстві та швидше зануритись у навчання.

Вартість навчання в Польщі для українців

Навчання у польських університетах є платним для всіх іноземців. Загалом, вартість навчання польською мовою коливається від 760 до 13 000 євро за рік, а англійською від 1200 євро.

Винятком є власники карти поляка та абітурієнти, які володіють польською на рівні C1. Ця категорія вступників може навчатись у польських державних університетах безкоштовно.

Цінова політика у польських університетах залежить від багатьох факторів. Що на неї впливає?

Вибір університету

Вартість навчання залежить від рейтингу та репутації вузу. Перевірити рейтинг можна на сайті Perspektywy.

Мова навчання

Мова впливає на вартість навчання, так як вчитися польською дешевше, ніж англійською. Причина: англомовних викладачів менше, оплата праці таких спеціалістів вища.

Загалом, мінімальна ціна навчання польською мовою — 769 євро за рік (Університет Економіки та Інновацій), англійською — 1494 євро за рік (Краківська Академія імені Моджевського).

Навчання для українського студента, в середньому, коштує від 1 до 2 тисяч євро за рік.

Напрямок навчання

В залежності від вибору спеціальності цінова політика також може змінюватись.

Для прикладу: дорожче вивчати право, медицину, архітектуру, англійську філологію, графіку та інформатику.

Дешевше — управління та менеджмент, педагогіку, соціологію або журналістику.

Рекрутаційний внесок

Під час вступу до університетів Польщі абітурієнтам потрібно одноразово сплатити рекрутаційний внесок, вартість якого коливається в межах 80-300 злотих (залежить від ВНЗ). Оплатити можна безпосередньо у касі відділу рекрутації або онлайн.

Варто зазначити, що деякі університети влаштовують акції та відміняють ці внески. Важливо моніторити інформацію про вибраний вами навчальний заклад. Консультанти компанії UniverPL роблять це самостійно та повідомляють своїх клієнтів про будь-які зміни.

Вартість місячного проживання у Польщі

Загалом, середня ціна гуртожитку за місяць – від 450 до 1800 злотих.

Вартість однокімнатної квартири – від 1800 злотих в місяць, двокімнатної – від 2100 злотих.

Що стосується вартості студентського проїзного, то у кожному місті вона різна. Для прикладу, у Варшаві проїзний на місяць коштує 55 злотих, якщо купувати відразу на 3 місяці – то 140.

Якщо брати до уваги витрати на розваги, то квиток у кіно коштує приблизно від 13 до 25 злотих, піца – 30 злотих, бургер – 25-30 злотих.

Вартість навчання в державних вузах

У Польщі є багато державних університетів, навчання в яких – платне. Винятком є власники карти поляка та вступники, які знають польську на рівні C1.

Вартість навчання у державних університетах регулюється на державному рівні. Тому мінімальний поріг оплати не може бути нижчим за певну суму.

Наприклад, у таких вузах, як Краківський Економічний Університет або Вроцлавська Політехніка навчання коштує від 2 000 євро за рік.

А у Державному Університеті Люблінська Політехніка або в Університеті Марії Кюрі-Склодовської можна вчитись від 1000 євро за рік.

У найстарішому державному навчальному закладі на теренах Європи –  Ягеллонському Університеті цінова політика дуже різноманітна:

Бакалаврат Магістратура
Право — 2195 євро за рік; Журналістика та суспільна комунікація — 1800 євро за рік;
Адміністрація — 1536 євро за рік; Адміністрація — 1449 євро за рік;
Педагогіка — 988 євро за рік; Інформатика — 1339 євро за рік;
Психологія — 1800 євро за рік; Фізіотерапія — 1756 євро за рік;
Внутрішня безпека — 2195 євро за рік; Міжнародні відносини — 2232 євро за рік;
Американістика — 1097 євро за рік; Польсько-Українські студії — 878 євро за рік;
Економіка – 1802 євро за рік; Археологія — 1932 євро за рік;
Управління – 1802 євро за рік. Косметологія — 1607 євро за рік.

Вартість навчання у приватних університетах

Окрім державних університетів, у Польщі є багато приватних вищих навчальних закладів. Більшість із них є платними, також вони не пропонують безкоштовне навчання власникам карти поляка та абітурієнтам, які знають польську на рівні C1.

Багато приватних вузів часто організовують стипендіальні програми та конкурси талантів для іноземних вступників. Тому майбутні студенти можуть не лише отримувати стипендію, але і покривати частину оплати за навчання.

Про акції та знижки університети зазвичай повідомляють на своїх офіційних сайтах. Менеджери з відділу сервісу компанії UniverPL постійно моніторять цю інформацію та першими дізнаються важливі новини.

Навчання у ТОП університетах, таких як Академія Леона Козьмінського або у Гуманітарно-Суспільному Університеті становить від 2 000 євро за рік.

У провідному навчальному закладі бізнесу та права  – Університеті Лазарського ціни на навчання наступні:

Основні напрямки навчання на бакалавраті:

Економіка/менеджмент – 1998 євро за рік;

Право/фінанси/бухгалтерський облік – 998 євро за рік.

Лікар – 12883 євро за рік.

Основні напрямки навчання на магістратурі:

Економіка – 1846 євро за рік;

Адміністрація – 1055 євро за рік.

У Польщі навчання не дорожче, ніж в Україні

Інформація про те, що у Польщі здобувати вищу освіту дорого — це міф. Адже вартість навчання у польських університетах не сильно відрізняється. Так само, як і щоденні витрати студентів.

І не варто забувати, що польська система освіти набагато якісніша за українську, а студенти отримують європейський диплом і мають змогу працювати у ЄС.

Якщо ви хочете дізнатись більше про вартість навчання у Польщі, заповніть, будь ласка, анкету абітурієнта, і ми проконсультуємо вас.