Навчання після 11 класу - Univer PL

Навчання в Польщі після 11 класу

Закінчуючи 11-ий клас, учні починають задумуватись над вибором університету. Це важливе рішення, яке частково визначає подальшу долю людини.

Так само важливою є країна, де вчитиметься майбутній студент. Адже чим вона розвинутіша, тим краща та якісніша у неї система освіти.

Саме тому українські випускники все частіше вибирають для навчання Польщу.

Переваги навчання у Польщі

Доступна вартість навчання: у порівнянні з багатьма іншими європейськими ВУЗами, польські університети мають дуже лояльні ціни. Ознайомитися із вартістю навчання на популярних спеціальностях у Польщі можна за посиланням.

Європейський диплом: після закінчення навчання в польських університетах, студенти отримують європейський диплом, що дає змогу офіційно працювати у всіх країнах ЄС. Варто підкреслити, що європейський диплом, а не диплом «європейського зразка».

Стипендії та програми обміну: під час навчання в польських ВУЗах студенти мають змогу отримувати стипендії, працювати в компаніях-партнерах університету, а також вчитись в інших європейських ВНЗ за допомогою програми обміну Erasmus.

Можливість подорожувати: українські студенти, які навчаються у Польщі, отримують студентські візи, завдяки чому без перешкод можуть подорожувати країнами Європейського Союзу.

Специфіка вступу до польських університетів

Не існує єдиної загальноприйнятої процедури зарахування студентів з України, адже, відповідно до освітнього законодавства, кожен університет має автономію і право самостійно визначати правила прийому. 

Тому у деякі університети для вступу потрібно лише надати пакет необхідних документів, а в інші – результати ЗНО чи пройти кваліфікаційну співбесіду.

Вступна кампанія

У Польщі університети пропонують абітурієнтам дві вступні кампанії: 

  • весняно-літній набір. Навчання починається у березні і триває 1,5 роки. Найчастіше актуальне для інженерних та технічних напрямків;
  • осінньо-зимовий набір. Навчання починається у жовтні і триває 2 роки.

Підготовка до вступної кампанії

Для підготовки 11 класникам потрібно:

  • Добре опанувати іноземну мову, якою будете вчитись;
  • Визначитись, яку професію плануєте опанувати;
  • Знайти усю необхідну інформацію про навчання у Польщі. (Для цього можете заповнити анкету абітурієнта і наші менеджери проконсультують вас абсолютно безкоштовно).

Як вибрати університет у Польщі після 11-го класу

Вибір навчального закладу у Польщі залежить від багатьох факторів, серед яких — бажаний напрямок навчання, вартість навчання, рівень знань абітурієнта, мова навчання, тощо.

Виберіть напрямок навчання

Напрямок навчання — це те, на що майбутньому студенту треба звернути увагу у першу чергу. Адже спочатку потрібно визначитись із тим, що він буде вивчати, а вже потім шукати вуз, який може це запропонувати.

Зважайте на середній бал в атестаті та знання іноземної мови

Так само дуже важливим є рівень знань абітурієнта. Адже чим вищий бал в атестаті має вступник, тим у кращі ВУЗи він зможе вступити. Також важливу роль відіграють бали із профільних предметів. 

Не варто забувати про знання іноземної мови, якою вчитиметься майбутній студент. Чим вищий рівень – тим краще.

А ще, якщо абітурієнт знає польську мову на рівні C1, то зможе вчитись у польських державних університетах безкоштовно.

Не забувайте про вартість навчання

Вартість навчання залежить від багатьох факторів. На цінову політику впливає вибраний напрямок та мова навчання. Для прикладу, англійською мовою вчитись дорожче, чим польською.

Також ціна залежить від типу власності навчального закладу та його репутації.

Статус університетів можна відслідковувати на польському національному рейтингу Perspektywy.  Завдяки цьому ресурсу можна легко визначити, наскільки хорошим є навчальний заклад, що вас зацікавив.

Також варто звертати увагу на місто, де знаходиться університет. Адже хтось любить жити у затишному містечку, а комусь до вподоби мегаполіс. Переглянути середні ціни на проживання у Польщі та вартість навчання на популярних спеціальностях можна за посиланням.

Загалом у Польщі є багато хороших державних та приватних університетів. Серед них – Ягелонський Університет, який є найстарішим ВНЗ Європи.

Вроцлавська Політехніка – один із найпотіжніших технічних навчальних закладів Польщі.

Академія Леона Козмінського – найкраща бізнес-школа Центральної та Східної Європи.

Гуманітарно-Суспільний Університет є найбільшим комерційним ВНЗ Польщі.

Університет Марії Кюрі-Склодовської є найбільшим державним університетом у східній Польщі.

Державний чи приватний вуз

Визначтеся, у якому польському вузі ви хочете навчатись: державному чи приватному. Варто зазначити, що багато абітурієнтів вважають, що державні вузи є набагато кращими за приватні, або – навпаки. Однак, тип власності навчального закладу не впливає на його якість освіти. І таке твердження – стереотипне, адже на дипломі це не відзначається.

Державні вузи:

  • до державного вузу складніше вступити, адже часто абітурієнтам влаштовують додаткові співбесіди або іспити.
  • у державних університетах є можливість навчатись безкоштовно.
  • державні університети набирають визначену державою кількість студентів.

Приватні вузи:

  • приватні навчальні заклади бувають лояльнішими до вступників.
  • більшість приватних ВНЗ — платні.
  • приватні вузи часто пропонують абітурієнтам більшу кількість спеціальностей.
  • приватні навчальні заклади самостійно контролювати набір студентів та не мають визначену кількість вступників.

Вступ після 11 класу для українців

Кожен польський університет має свої індивідуальні вимоги щодо вступу. Одні вимагають, аби абітурієнти здавали ЗНО, інші – ні. Є такі вузи, які не беруть до уваги результати ЗНО, але просять, щоб абітурієнти його здавали.

Що стосується середнього балу атестату, то чим він більший – тим краще. Бажано, щоб він був від 8 і більше. Так у вступників буде більший вибір університетів.

Необхідні для вступу документи:

  • Національний паспорт (копія);
  • Ідентифікаційний код (копія);
  • Свідоцтво про народження (копія);
  • Закордонний паспорт (копія);
  • Свідоцтво про повну загальну середню освіту та додаток до нього (оригінал);
  • Диплом про вищу освіту та додаток  до нього (для тих, хто вступає на магістратуру);
  • Медична довідка для вступу до ВНЗ;
  • 6 фото (3.5×4.5 см) та електронний варіант;
  • Сертифікат про знання польської/англійської мови;
  • Копії паспортів та ідентифікаційного коду обох батьків.

Навчання після 11 класу у Польщі – це крок у нове захопливе життя. Однак, до нього потрібно готуватись завчасно. Бажано тоді, коли майбутній абітурієнт закінчує 9-10 клас. Це допоможе добре вивчити польську мову та без поспіху підготуватись до вступної кампанії.

Заповніть, будь ласка, анкету абітурієнта і наші менеджери безкоштовно проконсультують вас щодо вступу до Польщі після 11 класу.