Що обрати: які напрямки навчання обирають українські та польські студенти? - Univer PL
Що обрати: які напрямки навчання обирають українські та польські студенти? - UniverPL

Що обрати: які напрямки навчання обирають українські та польські студенти?

16.12.2015

Перед кожною людиною у певний період життя постає нелегке завдання: визначитися, ким бути? Вибір професії – відповідальний крок у житті людини. Для прийняття правильного рішення необхідно враховувати ряд факторів – власні бажання, здібності, психологічні особливості та можливості, не слід забувати й про потреби ринку праці. Почати можна з вивчення польської мови у Львові.

Для цього існує так звана «формула» вибору професії: «хочу – можу – треба».
«Хочу» – це те, що Вас зацікавлює у професії.
«Можу» – це Ваші здібності, можливості, стан здоров’я, що потрібні для обраної професії.
«Треба» – попит на обрану професію на місцевому та міжнародному ринку праці.

Проаналізуйте за цією формулою професію, яка Вам завжди приходить на думку, коли Ви замислюєтесь про своє майбутнє. Чи відповідає вона всім трьом критеріям?

При вступі до польського ВНЗ у більшості українських абітурієнтів також постає питання про вибір напрямку навчання, адже це в подальшому може вплинути на все майбутнє. Що ж обрати українським абітурієнтам?

Протягом тривалого часу компанія UniverPL проводила соціальне опитування в своїх офіційних групах в соціальних мережах Facebook та Vkontakte. В опитуванні взяло участь близько 3000 абітурієнтів, студентів та їхніх батьків. Результати для нас не виявилися несподіванкою, адже нам добре відомо, які напрямки при вступі до університетів Польщі обирають більшість українців. Рейтинг популярності напрямків навчання на основі даного опитування, Ви можете переглянути на графіку нижче. Варто відзначити, що лідером в цьому рейтингу вже кілька років поспіль є напрямок «Міжнародні відносини». За словами абітурієнтів, які обирають такий напрямок, вони бачать себе в майбутньому працівниками міжнародних компаній, корпорацій у різних сферах, а дехто навіть працівником посольства чи дипломатом. На другому місці в рейтингу – «Туризм та Готельно-ресторанний бізнес» – напрямок, що є дійсно досить актуальним, розвиненим  та поширеним у сучасній Європі та Світі. Обираючи той чи інший напрямок, пов’язаний з міжнародною сферою, студенти з України мають деяку перевагу перед поляками чи іншими громадянами ЄС: вони знають більше іноземних мов (українська, російська, польська, можливо англійська, німецька, французька, іспанська чи інша мова). Наступні місця в рейтингу займають напрямки «Інформатика», «Менеджмент та управління». Це свідчить про те, що на думку абітурієнтів, не менш перспективною є сфера програмування, управління відділами та організаціями.

reyting_popular

Ще нижче, зображено рейтинг напрямків, згідно якого студенти з України фактично поступили до вузів Польщі у 2014-2015 році за допомогою UniverPL. Ви можете зауважити, що опитування в соцмережах не дуже відрізняється від фактичного вибору українськими абітурієнами. Графік побудований на основі офіційних даних, а саме кількасот студентів, що поступали до вузів Польщі за допомогою Центру Освіти «UniverPL» у 2015 році.

reyting_stud

Багато майбутніх студентів та їх батьків запитують, які напрямки і спеціальності є найбільш перспективними в Польщі. Одним з критерії, які визначають перспективність професії, є затребуваність на ринку праці. Згідно польського рейтингу WPROST (див. таблицю нижче), який був складений на основі опитування на тему найбільш популярних напрямків навчання, в якому брала участь велика кількість роботодавців Польщі. Виявляється, вимоги роботодавців Польщі суттєво відрізняється від того вибору, яким керуються абітурієнти з України. Розглянемо особливості трьох найбільш затребуваних професій, на думку роботодавців Польщі.

Згідно з опитуванням, найперспективнішим напрямком вважається «Менеджмент та маркетинг», який надає комплекс знань в області маркетингу, фінансів, менеджменту організацій, стратегічного, інвестиційного, інноваційного, фінансового менеджменту, основ управлінського консультування, корпоративного управління. Ці знання необхідні для належного управління і державними, і приватними підприємствами та організаціями. Випускники даної спеціальності підготовлені як до відкриття та ведення власної фірми, так і займати менеджерські і штабні посади в фірмах та установах, які шукають кваліфікованих фахівців.

Друге місце в рейтингу посідає напрямок «Економіка». Посада фахівця-економіста займає вагоме місце в структурі всіх підприємств малого, середнього та великого бізнесу, організацій чи установ, які можуть існувати в економічній системі держави. Сьогодні економісти потрібні найрізноманітнішим організаціям. Знаючи сильні і слабкі сторони свого підприємства, установи, економіст може запропонувати найефективнішу стратегію розвитку.

Не менш затребуваними на польському ринку праці є спеціалісти з машинобудування. Випускник напрямку «Механіка та будова машин» володіє знаннями будівництва, виготовлення і експлуатації сучасної техніки та устаткування, отримує навики у сфері проектування, технології використання, управління та експлуатації технічних об’єктів з використанням сучасних обчислювальних систем. Ці знання дозволяють реалізувати себе в сучасній компанії машинобудування, в інших галузях промислового виробництва та послуг в області проектування, організації та автоматизації технологічних процесів.

Сучасний етап розвитку суспільства характеризується зростаючою роллю інформаційних технологій. Затребуваність спеціалістів з інформаційних технологій та телекомунікацій постійно зростає, адже сьогодні інформаційні технології впроваджуються чи не на всіх підприємствах, організаціях та установах світу. Спеціаліст інформаційних технологій може реалізувати себе в ІТ-компаніях, проектних установах, підготовчих навчальних закладах, науково-дослідних організаціях. Сьогодні Польща стрімко розвивається, що підтверджує велике число стартапів – новостворених компаній, що будують свій бізнес на основі інновацій або інноваційних технологій. Зовсім недавно Варшава зайняла третє місце в списку журналу Forbes найсприятливіших міст для розвитку стартапів, що свідчить про гарантовану роботу для успішних випускників напрямку «Інформаційні технології та телекомунікація». Інформаційні технології вже глибоко проникли в наше життя і сучасне суспільство, яке не зможе в нинішньому вигляді існувати без них. Саме тому, напрямки навчання, які пов’язані з Інформаційними технологіями набирають все більшої популярності.

 

top_20

 

Отже, обравши для себе майбутню професію, необхідно проявляти наполегливість в реалізації професійного наміру та прагнути досконало оволодіти спеціальністю.

Якщо Ви ще вагаєтеся із вибором напрямку чи спеціальності, менеджери Українсько-Польського Центру Освіти «UniverPL» допоможуть Вам, надавши безкоштовну консультацію. Ми підберемо Вам не лише університет та напрямок, але і гуртожиток чи місце в квартирі, а також забезпечимо інформаційну підтримку протягом першого року навчання.

Заповнити анкету