Вступна кампанія 2021 - Univer PL

Як вступити до університету Польщі під час карантину?

На цій сторінці ми зібрали для вас відповіді на найактуальніші запитання про вступ до польських навчальних закладів у 2021 році. Якщо у зв’язку з карантином будуть відбудуться інші зміни, ми обов’язково опублікуємо їх на цій сторінці.

Інформацію оновлено 24 листопада 2020 року.

Як відбувається вступ до університетів Польщі для українців?

Для українців вступ до університетів Польщі відбувається на підставі підписаної у 2006 році угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про академічне взаємовизнання документів про освіту та рівноцінність ступенів. Відповідно до тексту угоди, атестат, що виданий в Україні, дає право вступати до закладів вищої освіти у Польщі.
У Польщі не існує єдиної загальноприйнятої процедури зарахування студентів з України, адже, відповідно до освітнього законодавства, кожен університет має автономію і право самостійно визначати правила прийому. Тому у деякі університети для вступу потрібно просто надати пакет необхідних документів, а в інші – результати ЗНО чи пройти кваліфікаційну співбесіду.

Коли розпочинається прийом документів до університетів Польщі?

UniverPL, як офіційний представник приймальних комісій польських університетів, розпочинає прийом документів за півтора роки до початку навчання. Наразі у нас триває набір вступників на 2021 рік та розпочинається набір на 2022 рік.

Які документи необхідні для вступу?

Список документів залежить від обраного навчального закладу. Для вступу до більшості вузів Польщі необхідні такі документи:

 • Національний паспорт (копія).
 • Ідентифікаційний код (копія).
 • Свідоцтво про народження (копія).
 • Закордонний паспорт (копія).
 • Свідоцтво про повну загальну середню освіту та додаток до нього (оригінал).
 • Диплом про вищу освіту та додаток  до нього (для тих, хто вступає на магістратуру).
 • Медична довідка для вступу до ВНЗ.
 • 6 фото (3.5×4.5 см) та електронний варіант.
 • Сертифікат про знання польської/англійської мови.
 • Копії паспортів та ідентифікаційного коду обох батьків.

Який середній бал необхідно мати для вступу? Чи можна вступити з низьким балом?

Усе дуже індивідуально і залежить від того, у який університет і на який напрямок планує вступати абітурієнт. Чим вищий середній бал, тим більша кількість університетів зможе прийняти вступника на навчання. З низьким середнім балом вступити можливо, однак у нерейтингові виші.

На якому рівні потрібно знати польську мову для вступу?

Чим вище, тим краще. Кожен університет має свої вимоги щодо необхідного рівня знань мови та процедури підтвердження знання мови. Більшість вимагає рівень В1-В2. Чим престижніший виш, тим вищий рівень польської потрібно для вступу.
Для підтвердження володіння польською мовою необхідно або надати відповідний сертифікат, або пройти мовну співбесіду з представником вузу.

Чи можна вступити в університет у Польщі без знання польської мови?

Можна, але лише у двох випадках. Перший – англомовне навчання. Англомовні програми є майже в усіх університетах, однак, як правило, вони коштують дорожче. Для підтвердження рівня володіння англійською мовою необхідно надати міжнародний мовний сертифікат.
Другий – україномовне навчання. Так, таке у Польщі теж є. Але лише в одному вузі – Ягеллонському Університеті і лише на одному напрямку – польсько-українські студії. Детальніше про цю програму ми розповідали на нашому вебінарі.

Скільки коштує навчання в Польщі?

Це залежить від обраного університету та напрямку. Ціни на навчання у Польщі коливаються від 800 євро за рік до 10 000 євро за рік. Середня вартість – 1500-2000 євро за рік. Перевагою навчання у Польщі є те, що воно має меншу тривалість, ніж навчання в Україні. Наприклад, навчання на бакалавраті на більшості напрямків триває 3 роки, на технічних напрямках – 3,5 роки. Завдяки цьому загальна вартість навчання на бакалавраті у Польщі приблизно така ж, як і в престижних вишах в Україні.

Чи можна вступити у Польщу на бюджет?

У Польщі немає такого поняття як навчання на бюджеті. Однак, вчитися безкоштовно можна у таких випадках:

 • у державних університетах, якщо ви маєте карту поляка, карту сталого побиту, громадянство ЄС, чи сертифікат Польської національної комісії про володіння польською мовою на рівні С1;
 • у державних та приватних університетах завдяки програмам дофінансування від ЄС, грантам/стипендіям на навчання, конкурсам для талановитих абітурієнтів.

Детальніше про можливості безкоштовного навчання можна дізнатися у цій статті.

Чи можна вступити до Польщі без ЗНО?

Це одне із найзаплутаніших запитань, на яке важко відповісти однозначно. Для початку пояснимо що таке ЗНО. Зовнішнє незалежне оцінювання – це, по суті, стандартизовані вступні екзамени для вступу до вузів України. Однак, останні кілька років одинадцятикласники здаючи ЗНО, одночасно проходять державну підсумкову атестацію (ДПА у формі ЗНО), яка необхідна для видачі свідоцтва про повну загальну середню освіту і результати якої вписують у додаток до свідоцтва. Тому абітурієнти, які планують вступати за кордон, мусять реєструватися на ЗНО та його проходити, щоб отримати оцінки з ДПА і, відповідно, документ про освіту.
Щодо того, чи впливають результати ЗНО на вступ до вишу, існує декілька варіантів:

 • є університети, які не звертають увагу на результати ЗНО;
 • є університети, які не звертають увагу на результати ЗНО, але вимагають, щоб абітурієнти його проходили;
 • є університети, які звертають увагу на результати ДПА;
 • є університети, які вимагають ЗНО для вступу.

Кожного свого студента ми завчасно повідомляємо до якої саме категорії належить його майбутній університет.

Наскільки ризикованим є вступ до Польщі у зв’язку з карантином? Чи зможе студент восени поїхати на навчання?

Цьогоріч пандемія суттєво вплинула на перебіг вступної кампанії, оскільки ні університети, ні абітурієнти не очікували, що буде карантин, і що вступна кампанія зміститься в часі. Було досить багато змін і всі вони вимагали від абітурієнтів швидких і злагоджених дій. Попри це, усі наші студенти успішно вступили і поїхали на навчання. Детальніше про те, як це відбувалося, ви можете побачити у нас на фесбуці. Крім того, ми проводимо безкоштовні вебінари, на яких розповідаємо як відбувалася вступна кампанія у 2020 році і на що варто звернути увагу тим, хто планує вступ у 2021. Більше інформації про вебінар тут.

Чи відкриті зараз кордони?

Кордони відкриті, але лише для певних категорій населення. Зокрема і для студентів також. При чому, студенти звільнені від проходження 10-денного карантину після прибуття до Польщі.

Як працює компанія UniverPL на час карантину?

Ми працюємо у звичному режимі. Єдине, що змінилося на час карантину — те, що ми не приймаємо відвідувачів в офісі.
Наш контакт-центр працює з понеділка до п’ятниці з 9:30 до 18:00. Усіх абітурієнтів ми консультуємо дистанційно — по телефону, скайпу, вайберу чи в соціальних мережах.

Усі наші координатори зараз перебувають у Польщі та постійно контактують з нашими студентами, які зараз залишилися у гуртожитках. Майже кожного дня на нашій сторінці у фейсбуці усі координатори у прямому ефірі розповідають про те, як проходить карантин у їхньому місті та яка ситуація зі студентами.

Чи проводиться зараз набір абітурієнтів?

Так, у нас зараз стартував набір на 2021 рік. Наші юристи розробили новий формат електронних договорів про вступ, які можна підписувати дистанційно.

Чи є якісь ризики для абітурієнтів зараз?

Наразі є ризики для тих абітурієнтів, які планують вступати до польських ВНЗ самостійно. Адже вони зазвичай дізнаються інформацію з відкритих джерел, тоді як компанії, які мають офіційні угоди про співпрацю з університетами, спілкуються безпосередньо з представниками ВУЗів.

Компанія UniverPL завжди про все дізнається першою. Усіх своїх клієнтів ми тримаємо у курсі та завжди повідомляємо про важливі зміни. Для прикладу, для всіх наших цьогорічних вступників ми будемо проводити закриті вебінари.

Усі новини, що стосуються змін вступної кампанії, ми обов’язково будемо публікувати на сайті та на сторінках у соціальних мережах.

Для того, аби не пропустити нічого важливого, підписуйтесь на наші сторінки у Facebook, Instagram, YouTube.

Щоб дізнатися більше про вступну кампанію до польських університетів у 2021 році, заповніть, будь ласка, анкету абітурієнта.