Вступна кампанія 2020 - Univer PL

Друзі!

Ми розуміємо, що у зв’язку з пандемією COVID-19, усіх вас найбільше цікавить те, чи відбудеться вступна кампанія у 2020 році і яких змін потрібно очікувати абітурієнтам.

На цій сторінці ми зібрали для вас усю інформацію, що стосується вступу до польських вишів у 2020 році. Щойно будуть відбуватися якісь зміни — ми одразу будемо їх тут публікувати.

Яка ситуація зараз у світі?

Поки що жодна країна світу не скасувала проведення вступної кампанії у цьому році.

У США усі потрібні іспити для вступу просто відтермінували. Одні до червня, а інші — на невизначений термін. Також у деяких штатах зазначили, що під час вступу до ВУЗу ці іспити не будуть пріоритетним.

У Нідерландах період складання іспитів продовжили, а терміни вступної кампанії перенесли з 1 травня до 1 червня.

У Франції національні іспити, які були заплановані на 5-те квітня, відтермінували на три тижні. Терміни вступної кампанії поки не змінювали та вона має завершитись 17-го липня.

Уряд Великобританії вирішив наразі відмовитись від проведення національних іспитів. А оцінки, необхідні для вступу у ВНЗ, виставлятимуть за роботу, зроблену під час навчального року.

Країни, у яких вступні кампанії відбуваються пізніше, поки що не оприлюднили офіційної інформації про те, чи будуть цьогоріч зміни у термінах вступної кампанії.

Яка ситуація у Польщі?

Польща має свій аналог ЗНО, який називається матура. За словами очільника екзаменаційної комісії Польщі Марчіна Смоліка, цьогорічна матура повинна відбутися за графіком (у травні). І зміни можливі лише у тому випадку, якщо карантин не закінчиться до великодніх свят.

Офіційно у Польщі навчальний рік в університетах триває з 1 жовтня до 30 вересня, бо літні канікули також вважаються частиною навчального року. Міністерство науки та вищої освіти Польщі цього тижня повідомило, що зараз усі університети перейшли на дистанційну форму навчання, однак, можливий варіант, що літні канікули будуть скорочені, і під час літнього періоду студенти продовжуватимуть навчання.

Офіційної інформації щодо того, чи будуть зміни у перебігу вступної кампанії в Польщі поки що немає. Наразі частина польських університетів вже розпочали або планово розпочинають реєстрацію абітурієнтів на наступний навчальний рік (наприклад, Академія Фінансів та Бізнесу Вістула, Університет імені Марії Кюрі-Склодовської тощо).

Яка ситуація в Україні?

26-го березня т. в. о. міністра освіти Любомира Мандзій повідомила, що терміни складання ЗНО і проведення вступної кампанії будуть перенесені. Точних дат ще немає. Вони будуть залежати від дати завершення карантину:

  • якщо карантин закінчиться до першого тижня червня, ЗНО відбудеться в останній тиждень червня;
  • якщо карантин закінчиться до початку серпня, ЗНО відбудеться в середині серпня.

Відповідно, вступна кампанія в Україні також буде перенесена і може затягнутися до середини жовтня.

На який термін закриті кордони?

І Польща, і Україна відкриють кордони після закінчення карантину. Польща – 13 квітня, Україна – 24 квітня.

Як працює компанія UniverPL на час карантину?

Ми працюємо у звичному режимі. Єдине, що змінилося на час карантину — те, що ми не приймаємо відвідувачів в офісі.
Наш контакт-центр працює з понеділка до п’ятниці з 9:30 до 18:00. Усіх абітурієнтів ми консультуємо дистанційно — по телефону, скайпу, вайберу чи в соціальних мережах.

Наш відділ сервісу зараз продовжує опікуватися вступом наших цьогорічних клієнтів у ті університети, які вже відкрили реєстрацію на 2020/2021 роки.

Усі наші координатори зараз перебувають у Польщі та постійно контактують з нашими студентами, які зараз залишилися у гуртожитках. Майже кожного дня на нашій сторінці у фейсбуці усі координатори у прямому ефірі розповідають про те, як проходить карантин у їхньому місті та яка ситуація зі студентами.

Чи проводиться зараз набір абітурієнтів?

Так, у нас зараз триває набір вступників на 2020 рік і стартував набір на 2021 рік. Наші юристи розробили новий формат електронних договорів про вступ, які можна підписувати дистанційно.

З наступного тижня ми плануємо провести цикл онлайн-зустрічей з представниками університетів, під час яких ви зможете почути інформацію про цікаві вам ВУЗи. Також у вас буде можливість поспілкуватись з цими людьми та поставити їм запитання.

Що робити з вивченням мови?

UniverPL має найбільші в Україні онлайн-курси польської мови — одночасно у нас навчається майже 500 абітурієнтів. Набір курсантів ми проводимо постійно, а вивчати мову можна на будь-якому рівні: від нуля до рівня В2. Навіть ті, хто ще не починав вчити мову і планує вступати цього року, ще можуть встигнути опанувати польську на рівні В1. Саме цей рівень вимагають більшість польських вишів. Для своїх студентів на цей період ми пропонуємо експрес-курси з розвитку розмовної мови.

Чи можна вступити на безкоштовне навчання цього року?

Так. Усю інформацію про акційні пропозиції, знижки та безкоштовне навчання у 2020 році ми зібрали у цій статті.

Чи є якісь ризики для абітурієнтів зараз?

Наразі є ризики для тих абітурієнтів, які планують вступати до польських ВНЗ самостійно. Адже вони зазвичай дізнаються інформацію з відкритих джерел, тоді як компанії, які мають офіційні угоди про співпрацю з університетами, спілкуються безпосередньо з представниками ВУЗів.

Компанія UniverPL завжди про все дізнається першою. Усіх своїх клієнтів ми тримаємо у курсі та завжди повідомляємо про важливі зміни. Для прикладу, для всіх наших цьогорічних вступників ми будемо проводити закриті вебінари.

Усі новини, що стосуються змін вступної кампанії, ми обов’язково будемо публікувати на сайті та на сторінках у соціальних мережах.

Для того, аби не пропустити нічого важливого, підписуйтесь на наші сторінки у Facebook, Instagram, YouTube.

Як абітурієнтам використати з користю час карантину?

  • Для абітурієнтів, які планують вступати наступного року з допомогою компанії, зараз є унікальна можливість перевірити якість роботи всіх таких освітніх центрів. Адже роботу компанії можна легко оцінити за тим, як вона працює під час кризових ситуацій. Адже підтримка студента під час навчання – це дуже відповідальна справа. І потрібно зважено вирішити, кому довірити опіку над студентом.
  • Зараз абітурієнти мають більше вільного часу, який можна присвятити збору інформації про університет та підготовку до вступу.
  • Учні, які зараз багато вчаться без допомоги вчителя, мають хорошу моральну підготовку до навчання у Польщі. Адже студенти ВУЗів мають багато предметів, які вони мають вивчити самостійно. Тому вже зараз абітурієнти можуть повчитися правильно розподіляти свій час та звикати до того, що їхні навчальні успіхи залежать повністю від них самих.
  • Вільний час, який зараз з’явився в абітурієнтів, краще використати для підготовки до вступу. Зокрема, можна вивчати польську мову: домовитися про додаткові уроки чи курси, читати польські новини, переглядати польські фільми.
  • Також абітурієнтам дуже корисно у цей період приділити увагу розвитку власних кулінарних навичок і господарюванню. Навчіться готувати їсти, прибирати, облаштовувати власний побут. Повірте, ці знання не лише знадобляться вам під час навчання у Польщі, але й допоможуть зекономити кошти та час.

Щоб дізнатися більше про вступну кампанію до польських університетів у 2020 році, заповніть, будь ласка, анкету абітурієнта.