Думки одного студента - Univer PL
Думки одного студента - UniverPL

Думки одного студента

Я приїжджаю додому – і мені тут дуже тепло, затишно, добре, це мій рідний дім, тут більше інших слів і непотрібно. АЛЕ, тут – страшно!

Після цих півроку, які я прожила у Варшаві, я звикла дійсно до кращого. Я не говорю зараз за освіту, я не вчилася в українських вузах, тому не можу стверджувати, що тут погано, не беру відгуки і думки тих, хто навчався тут і поїхав, зовсім не хочу говорити за систему освіти. Але мені подобається те, що діють дійсно закони і порядки, що в іншій країні ти можеш бути захищений, коли у своїй – ні. Тут просто так не грублять, не хамлять, немає «обгаженних і смердючих» туалетів, немає переповнених смітників, які смердять, а в метро тебе не приб’є, як у нас. Не потрібно стояти і хвилюватися, що ти можеш спізнитися – все їздить за розкладом + \ – 2 хвилини, але це дрібниця.

ONLINE курс польської мови

Реєструйся на авторський курс від UniverPL
Вибирай зручний час - ми підлаштуємося під ваш графік.

Забронювати місце

А ще в Польщі інвалід – теж людина, яка має такі ж права і обов’язки, у таких людей є все потрібне (коляски, палички для сліпих і т.д.) і це все надано державою! Тому, вони можуть так само гуляти в парках, їздити в метро і навіть у трамваях, не бояться перейти дорогу, оскільки передбачені спеціальні звукові світлофори і кнопки “інвалід” у громадському транспорті.

Київ – центр і столиця України. На набережній постійно купа сміття, п’яниці, яких поліція не забере, на колі Героїв Дніпра наставлені ларьки один на одному, «бомжі», «алкаші»…. Мами забороняють діткам гуляти вечорами, зрозуміло чому. Так, і в Польщі це теж є, і так само краде держава, відмивають гроші. Є «бомжі» і жебраки, є злодії, і мами теж переживають за діток вечорами, але знаєш, мені було спокійно пізніми вечорами повертатися з ТБ або з універу і йти через стоянку, тому що є охорона, камери і освітлення, і є відчуття, що я захищена. Все буває, не заперечую.

Страшно це все не тому що “такий вже у нас, українців, менталітет”, а тому що система така, яка нас перетворює в якихось гнойових жуків, і ми змушені штовхати ці «какашки» по колу. А якщо нам не подобається штовхати лайно, значить нас змусять це полюбити, тому що така система!

У нас відмінні лікарі! Але, щоб пройти обстеження (наприклад, я стежу за своїм здоров’ям і раз, припустимо, на рік, його перевіряю) потрібно віддати тримісячну середню зарплату українця. Що тоді вже говорити про людей, які тяжко хворі або поранені, наприклад, де батькам хворої дитини взяти гроші, ну хоча б на те, щоб привезти ліки, бо в Україні цього немає ?!

Вступити до університету Польщі

Гарантія вступу у рейтингові університети
Підтримка студентів в Польщі

Дізнатись більше

До цього хочу додати, що в Польщі всі збирають кришечки від пластикових пляшок, а потім відправляють їх у спеціальні заклади, толком не знаю, що з ними роблять, але чула, що це допомога для інвалідів (Примітка UniverPL: Дійсно, по усій Польщі та вузам, збирають пластмасові корки від пляшок, та передають їх компаніям, які займаються їхньою повторною переробкою та сплачують за КОЖЕН кілограм такого матеріалу певну суму. На дані кошти постійно купується, наприклад, різна важлива техніка для реабілітаційніх центрів). Питання: а у нас що роблять?

Зайшли у Варшаві в Музей сучасного мистецтва – для нас це був темний ліс, ми посміялися, засмутилися і пішли. Я згадала «Пінчук арт центр» і подумала, як же вдома все-таки прикольно.

Вчора в Києві по телевізору одна за однією – голі дупи «тьолок», пісні, цитую: “Леха, ти такий класний” або “любов зла полюбиш і хтозна?”, передачі по СТБ, в яких ведучі роблять помилки у вимові і не тільки, а по каналу ТЕТ йде передача про шопінг, в якій толком і немає нічого про шопінг ….. так ось ще питання: невже не можна витратити гроші, наприклад, на притулок для бездомних тварин, ніж на зйомку «тупорилих» програм або кліпів? І тут наступне риторичне запитання: хіба це якось розвиває людство, особливо молодь? Хочу зауважити, що за півроку у Варшаві я не побачила жодної бездомної тварини, жодної!

Це говорить про щось? Звичайно, і не просто говорить, а кричить!

Студентка UniverPL – Даша Венгереш
Університет: Collegium Civitas, Варшава

Хочете бути в курсі новин?

Приєднуйтесь до нас у Telegram!

Корисні поради, важливі новини,
знижки та анонси подій щодо навчання в Польщі

Запрошуємо в телеграм-канал
Заповнити анкету