Довіреність у Польщі: де і як зробити - Univer PL
Довіреність у Польщі: де і як зробити - UniverPL

Довіреність у Польщі: де і як зробити

Життя в Польщі

Довіреність – універсальний юридичний інструмент, який дає можливість одній особі, представнику, вчиняти юридично значимі дії від імені іншої особи – довірителя.

Через пандемію та складність перетину кордону часто виникають питання, де і як можна зробити довіреність для українців на території Польщі. Шляхів існує два: Консульство України чи Нотаріус. 

Консульство України – це найбільш надійне місце для отримання довіреності. Вона складається відразу українською мовою, а завірення підпису коштує 83 злотих. Для цієї дії слід записатися через електронний календар консульства. Саме тут з’являється вагомий мінус: чергу можна чекати протягом місяця. Після запису ви можете моніторити календар консульства, адже якщо хтось відмовиться від відвідування – його дату можна зайняти. Очікування прийому є проблемою, якщо справу треба вирішувати швидко. Проте починати робити довіреність більшість юристів радять саме із Консульства. 

ONLINE курс польської мови

Реєструйся на авторський курс від UniverPL
Вибирай зручний час - ми підлаштуємося під ваш графік.

Забронювати місце

Важливо: консульства України в Польщі є в 4-ох містах: Кракові, Гданську, Любліні та Варшаві. На сайті установ є приклади стандартних довіреностей, але у випадку складніших ситуацій слід принести власний взірець, який можна підписати в присутності посадової особи.

Нотаріус. До цього варіанту звертаються тоді, коли немає часу чекати чергу в консульство. Довіреність підписується польською мовою в польського нотаріуса, а після робиться завірений переклад українською. 

Раніше було чимало випадків, коли в нотаріуса можна було підписати документ двома мовами. Але згідно з законом, польський нотаріус виконує правочини лише польською. Тому задля уникнення проблемних ситуацій в майбутньому, краще не ризикувати і йти єдиним правомірним кроком – зробити довіреність польською мовою, підписати в польського нотаріуса, підписаний документ офіційно перекласти в Польщі або в Україні.

Види довіреностей

Потреби у кожного буваються різними, тому нижче є список, які довіреності можна оформити в Польщі. Найчастіше підписують довіреність на: 

  • перетин кордону неповнолітньої дитини з одним із батьків;
  • згода на вироблення паспорта для дитини одним із батьків;
  • виписка, прописка, зміна місця проживання – тобто довіреність на дії прописки або виписки у центрі надання адміністративних послуг (ЦНАПі);
  • згода на отримання кореспонденції чи грошових коштів на пошті або в банку. 

Є і складніші документи:

Згода на відмову від спадку. Цей документ частіше підписують у консульстві, адже не всі польські нотаріуси хочуть братися за таке завдання. Якщо спадок український – то і питання мають вирішуватися в Україні. Якщо обговорювати виняткові ситуації, то існували випадки, коли люди зверталися до українського нотаріуса, який складав їм текст заяви. Далі все відбувалося за стандартною схемою, яка описана вище. Головне мати нотаріуса в Україні, якому можна це довірити.

Вступити до університету Польщі

Гарантія вступу у рейтингові університети
Підтримка студентів в Польщі

Дізнатись більше

Генеральна довіреність. У Польщі немає поняття генеральної довіреності, тобто довіреності на все. Але такий документ готується точно так само, як і будь-яка інша складна довіреність: текст українською мовою перекладається на польську, додають актуальні дані особи, актуальне місце проживання, і вписуються всі ті пункти, які є в генеральній довіреності. 

Довіреність на продаж нерухомості. Це один із найскладніших документів. Люди мають сумніви, чи можна його зробити в Польщі, тому що довіреності такого типу повинні бути зареєстровані в українській базі (як зрештою всі інші нотаріальні документи, але на основі цієї довіреності робляться подальші нотаріальні дії). Аналогічно до Згоди на відмову від спадку – тут відбуваються схожі дії, і в певних випадках людям вдавалося оформити цю довіреність. Але знову ж таки, краще мати в Україні надійного нотаріуса.

Кошти. Отже, завірення довіреності в консульстві – 83 злотих, завірення підпису в польського нотаріуса – 25 злотих, завірений переклад українською мовою в Польщі – в залежності від кількості знаків. Ціна перекладу коротких довіреностей (разом із сторінкою від нотаріуса) починається від 100 злотих. Приготування складного тексту зазвичай коштує дорожче. 

Питання оформлення довіреностей за кордоном – справа не проста і потрібно уважно ознайомитися з усією доступною інформацією і проконсультуватися у спеціаліста для подальших успішних дій.

 

Для того аби дізнатися інформацію про вступ до Польщі – заповніть анкету абітурієнта і наші менеджери оперативно вас проконсультують! 

Хочете бути в курсі новин?

Приєднуйтесь до нас у Telegram!

Корисні поради, важливі новини,
знижки та анонси подій щодо навчання в Польщі

Запрошуємо в телеграм-канал
Отримати консультацію